2019 рік буде для нас дуже важким

До 2019 року ми будемо свідками президентського забігу і безкомпромісною, грубої сутички за депутатські крісла.

Насамперед, тому, що у нас в Україні немає надефективних політиків, які могли би легко переміщатися в соціумі, як, наприклад, гарячий ніж в маслі, щоб зламати цю модель з немислимо гіпертрофованою роллю олігархів. Відповідно, ми не побачимо витончених, ефективних і гармонійних політичних ходів по виходу з цього тяжкого української кризи.

Ну і головне — в 2019 році ми будемо свідками президентського забігу і безкомпромісною, грубої сутички за депутатські крісла. Так, в політиці, як і в боротьбі без правил — всі відомі нам політичні лідери, як і борці, будуть витрачати приблизно однаково енергії, але пост Президента отримає лише один переможець. І аргументи, що я багато працював, багато виступав, багато спілкувався з виборцями і т. д. – нікого не разжалобят. Ніхто з великого бізнесу за невдачу не заплатить, швидше за все, з’являться рахунку у невдах, які потрібно буде сплатити.

І тому мимоволі згадую пророчі слова Кромвеля: «Далі за всіх зайде той, хто не знає, куди йти». Це небезпечно, але іншого виходу, схоже, у нас немає. Правда, особисто я думаю, що треба йти до парламентсько-президентської системи, інакше нічого путнього не було, так нічого ефективного і не буде. Адже вже всі відзначають, що в Україні реально існуюча президентська система влади і економічна політика – приречені, підкреслюю, приречені на 100%. Хоча, треба визнати, поки гігантська політична впливовість олігархів надійно блокує не тільки реальні кроки до серйозних змін, але навіть скільки-небудь серйозні розмови про них. Що ж, залишилося згадати Біблію, як сказав Христос, якщо ви будете мати віру хоча б з гірчичне зерно, немає неможливого в цьому світі.

Facenews

Most Popular

To Top