Аеродром «Одеса-Шкільний»: минувши рік з моменту рейдерського захоплення

За святами та буднями, якось непомітно пройшли роковини з моменту рейдерського захоплення частини аеродрому Одеса – Шкільний, який належить військовим та використовується військово-транспортною авіацією. Рік тому ця подія пройшла по всіх основних інформаційних ресурсах країни. Але пройшов час і все забулося. Нагадаю, суть справи:


Іншими словами, ТОВ «Югтранс-Термінал» 29 жовтня 2017 року ініціював захоплення земельної ділянки аеродрому державної авіації «Одеса-Шкільний» орієнтовною площею 2 000 кв. м зі сторони рульожної доріжки.(фото)

З матеріалів, оприлюднених радником начальника ГУНП в Одеській області, відомо, що ТОВ «Югтранс-Термінал» для захоплення вказаної земельної ділянки та демонтажу бетонної огорожі Міністерства Оборони, а саме в/ч А3571, використав дозвіл №2209, виданий 02.08.2017 Департаментом муніципальної безпеки Одеської міської ради. Цей дозвіл був виданий з найменуванням вже неіснуючої вулиці, тобто за неіснуючим адресою.

Одеська міська влада вже давно накинула око на солодку землю військових для чого прийняла низьку актів направлених на її переведення в комунальну власність з подальшим дерибаном. Це зокрема, Генеральний план міста Одеси (рішення Одеської міської ради № 6489-VI від 25.03.2015), План зонування території (зонінгу) м. Одеси (рішення Одеської міської ради № 1316-VII від 19.10.2016), де територія аеродрому фігурує як територія багатоквартирної житлової забудови; після виокремлення шістьох земельних ділянок на території аеродрому та реєстрації на них прав власності, Одеська міська рада прийняла рішення № 2446-VII від 04.10.2017 «Про розробка детального плану території в межах проспекту Небесної Сотні (Маршала Жукова), Шкільного аеродрому, вулиці Проектної 23 (Північ-Південь), вулиці Інглезі (25-ї Чапаєвської дивізії) у м. Одесі», закріплюючи використання земель оборони під житлову забудову.


За фактом самовільного захоплення земельної ділянки 30 жовтня 2017 року було розпочато кримінальне провадження №12017160480004510 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування ведеться у відділенні поліції Київського району м. Одеси. І поки якихось результатів цього не видно, тому що самовільно захоплена ділянка так і не була заарештована і на ній ТОВ «Югтранс-Термінал» активно проводити будівельні роботи.

Єдиним, кому не виявилось байдуже до розкрадання майна Міністерства Оборони були журналісти з Громадського слідства (матеріали сайту Громадського слідства використані в публікації, більш детально за посиланнями:

http://gromslidstvo.com.ua/?p=785

http://gromslidstvo.com.ua/?p=1002

http://gromslidstvo.com.ua/?p=1150

а також одеські громадські діячі Михайло Кузаконь та Олег Михайлик, які виступили проти зазіхань одеської мерії на землі військових. Внаслідок цього на них відбуваються шалений тиск, погрози.

Зокрема, у серпні був скоєний замах на вбивство на Григорія Козьму та Михайла Кузаконя. У вересні пострілами з вогнепальної зброї був важко поранений Олег Михайлик.

А що відбувається у військових, які за логікою мали б першими волати про грабунок?

Ну по-перше, Міністр Оборони чітко заявивши, що підтверджує право МОУ користуватись землями аеродрому та заперечив надання будь-яких дозволів на їх відчуження.А по-одному. ВСЬО! Балансоутримувач всього одеського військового майна КЕВ м. Одеси не подавши заперечень (про які відомо), ні приєднався до позовних заяв до суду, ініційованих Михайлом Кузаконь. Смороду взагалі відсторонилися від справи. Навіть на нараду до голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова на «прочухана» викликають командування в/ч А3571, де їх і звинувачують у рейдерстві, оскільки на аеродром не оформлено землевпорядну документацію.

Напроти документи, на підставі яких військові протягом десятиліть використовували аеродром «Одеса-Шкільний», загадково зникають. З чим це пов’язаність язано достеменно невідомо. Альо може з тім, що колишні посадові особини Південного квартирно-експлутаційного управління в’ячеслав Шандрик та Петро Рябоконь, які відповідали в тому числі і за належно документальні забезпечення використання оборонних земель, що перейшли на роботу до Одеської міської ради на посади, де курирують сферу будівництва в Одесі? Саме при них розпочались нападки на аеродром.

Ситуація насправді потребує негайного втручання вищого командування, тому що на даний момент відчуження частини території аеродрому державної авіації «Одеса-Шкільний» в комунальну власність територіальної громади м. Одеси. триває і «thin red line» тримають лише декілька небайдужих общественных діячів, яких намагаються вбити при потуранні ділків при владі.

Джерело


Источник

Most Popular

To Top