Головні новини

«Агроимпорт ЛТД»: історія гібридної торгівлі з Росією на прикладі однієї непублічні компанії

Народну мудрість «Кому війна, а кому мати рідна» українці відмінно відчули (і продовжують відчувати) під час російської агресії. Зведення з зони ООВ про втрати військових перемежовуються з бізнес-новинами, з яких ми з подивом дізнаємося про те, що торгівля з Росією ведеться і досить успішно.

Ось сьогодні на сайті «Кореспондент» з’явився блог директора Центру досліджень проблем національної безпеки Тарас Жовтенко, який лише на одному прикладі показала весь цинізм того, що є наслідком гібридної війни, а саме – гібридної торгівлею.

«На вихідних у мене була розмова зі своїм хорошим знайомим, ім’я якого я, на жаль, не можу зараз назвати. Він є співробітником одного з найбільших імпортерів російських добрив в Україну – торгового дому «Агроимпорт ЛТД». Мита чи ні, є заборона на ввезення чи ні — «Агроимпорту» ніщо не перешкода. Як ввозив російські добрива, так і ввозить. Цьому сильно сприяє корупція на залізниці».

Пару слів про санкції і мита. Після того, як частка російських добрив на українському ринку перевалила за 70% і склала нечувані 2 мільярди доларів, фактично виведених з країни, Кабмін нарешті вирішив з цим щось робити. Ввів трирічні санкції проти російських виробників, а також обклав митом їх продукцію. Санкції, звичайно, вийшли цікавими: блокування активів, обмеження (заборона) торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинка виконання економічних і фінансових зобов’язань, а також заборона на держзакупівлі – то є приватним компаніям купувати можна? «Агроимпорт» відповідає ствердно: не тільки можна, але і потрібно!

Трохи історії. Торговий дім «Агроимпорт ЛТД» працює на ринку з 2008 року і вважається однією з найбільш закритих компаній в аграрному бізнесі. За весь час її роботи власник Віктор Дубовенко заробив репутацію вкрай непублічного людини: жодного інтерв’ю чи коментарів ЗМІ. І це вже здається досить дивним, враховуючи масштаб компанії. Адже «Агроимпорт» частенько потрапляв у рейтинги найбільших компаній України за версією журналу Forbes за 2015 рік та інтернет-видання «Бізнес-Цензор» за 2016 рік.

Що вдалося дізнатися з тієї мізерної інформації, яка є об «Агроимпорте»? Офіційного сайту, до речі, у нього теж немає. І це ще одна дивина. Так ось, компанія займається оптовою торгівлею мінеральних добрив, які закуповує у найбільших російських виробників (детально про них ми розповімо нижче). Представництва компанії розташовані в Хмельницькій, Вінницькій, Київській, Тернопільській, Полтавській, Волинській, Черкаській, Харківській та Житомирській областях. Основні поставки «Агроимпорт» проводить через залізницю. Щорічно виручка «Агроимпорта» стабільно зростає в середньому на 15%. У 2016 році вона склала ні багато ні мало 11,6 мільярдів гривень. Відверто кажучи, так не гребують працювати і інші дистриб’юторські компанії: «Агротрейд НД», «Агротрейд Україна Лтд», «Ерідон», «Перечинський ОСГ», «Свиспан Лімітед» та інші.

Чиї ж інтереси представляє містер Ікс Володимир Дубовенко і його настільки непублічна компанія в Україні? Все відразу стає зрозумілим, коли знаєш у кого «Агроимпорт» затарюється добривами: це два великих хімічних концерну – «Уралхім» і «Акрон».

«Уралхім», наприклад, лідирує в Росії з виробництва аміачної селітри і займає друге місце по випуску азотних добрив, аміаку та карбаміду. Майже на 100% коценрн належить Дмитру Мазепину – його стан оцінюється в 1,3 мільярда доларів.

Основним власником групи «Акрон» є В’ячеслав Кантор, який при всій дружбу з Володимиром Путіним, примудрився отримати паспорти двох держав – Ізраїлю та Великобританії. Путін, до речі, приїжджав на запуск одного з нових виробництв Кантора, продукцію якого потім купував «Агроимпорт».

Вас, напевно, не здивує, що в санкційний список Міністерства фінансів США, підготовлений до законопроекту «Про протистоянні супротивникам Америки допомогою санкцій» потрапили і Мазепин, і Кантора? Тепер в будь-який момент їх бізнес-діяльність може бути припинена. Наприклад, заморожено зарубіжні активи і грошові рахунки в банках. Було б непогано, щоб аналогічні заходи проводила і українська влада проти тих, хто активно торгує з РФ і завдає шкоди українській економіці.

Як написав у своїй колонці Тарас Жовтенко, «Агроимпорт» Дубовенко не тільки наповнює наш ринок контрафактною продукцією, але ще займається відвертим демпінгом: «Такий демпінг б’є не тільки по іншим трейдерам, але і з самим виробникам, адже інші трейдери тоді намагаються збити у них ціну до аналогічної як у «Агроимпорта». Для виробника це значить працювати у збиток».

До речі, Путін нагородив Кантора державною нагородою Росії – орденом «Знак пошани». Дубовенко теж на неї мітить?

06.12.2018
13:18
Источник

Most Popular

To Top