Amnesty International вимагає покарати винних у нападах на громадських активістів

 

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає українську владу притягти до відповідальності винних у нападах на громадських активістів, правозахисників і журналістів.

Про це йдеться у звіті організації за 2018 рік, передає 40ka.info.

«Ті, хто підозрюється у причетності до насильства, повинні бути притягнутий до відповідальності у ході справедливого судового розгляду», — сказано в ньому.

Amnesty International звинувачує українську владу в тому, що вона не змогла запобігти або розслідувати численні порушення прав людини, вчинені в 2018 році, із-за чого створюється атмосфера безкарності в суспільстві.

У звіті наголошується, що такий стан справ провокує нові напади на правозахисників політичних опонентів та представників різних етнічних груп.

Також в Amnesty International відзначають тиск на незалежних журналістів та ЗМІ у вигляді погроз і позбавлення ліцензій на мовлення.

Крім того, організація відзначає погіршення ситуації з правом на свободу вираження думок, мирні зібрання в аннексированном Росією Криму та окупованих територіях Донбасу.

Amnesty International заявляє, що українська влада має забезпечити неупереджене розслідування всіх випадків дискримінації та насильства.

31 липня 2018 року в Херсоні невідомий облив кислотою співробітницю міської ради Катерину Гандзюк.

Служба безпеки України оголосила в розшук кримінального авторитета Олексія Левіна, якого слідство вважає ключовим фігурантом справи про вбивство виконуючою обов’язки керуючої справами мерії Херсона, активістки Катерини Гандзюк.

У листопаді 2018 року стало відомо про смерть Гандзюк: вона померла в лікарні.

Источник

Most Popular

To Top