Англієць вперше в історії обігнув Британію вплав — Олігарх

У неділю, 4 листопада, о 09:00 за місцевим часом жителі міста Маргейт, розташованого в англійському графстві Кент, висипали на берег, щоб вітати 33-річного британця Росса Эджли, який став першою в історії людиною, вплав обогнувшим Великобританію. Його заплив став найдовшим в історії. Росс увійшов у воду 1 червня. Він подолав у підсумку відстань в 2 879 кілометрів, жодного разу не вийшовши на сушу! Эджли провів у воді 157 доби! Про це «ОЛІГАРХ» дізнався з повідомлення «Фактів».

Відчайдушний британець планував, що йому вдасться завершити свій неймовірний заплив за 100 днів. Тому перше, що він вимовив, вийшовши 4 листопада на берег і побачивши своїх родичів і улюблену дівчину, було: «Вибачте, я спізнився!» Все навколо засміялися.

Росс плив у гідрокостюмі, без ласт і лопаток для плавання. Його супроводжував на своєму катамарані професійний моряк Меттью Найт. Найт стежив за тим, щоб з Эджли все було в порядку, щоб він відпочивав і харчувався. В ході запливу британець спалив приблизно 505 тисяч кілокалорій. Програма харчування була розроблена для Росса фахівцями. Дуже важливу роль у раціоні грали банани. Эджли з’їв 640 штук. Він зізнається, що ще довго не зможе на них дивитися. Але все ж з посмішкою залишав автографи на бананах, вийшовши на берег.

Щодня британець в середньому пропливав приблизно за 12 кілометрів. Найдовший одноразовий заплив склав 33,4 кілометра. Це відстань було подолано за 5 годин 25 хвилин. Найт розповідає, що іноді припливи допомагали Эджли розвивати швидкість 8,7 сайту. Це трохи більше 16 кілометрів на годину. «З такою швидкістю плавають дельфіни», — зазначив Найт. Але бували дні, коли холодні течії і вітри гальмували просування Росса вперед. Эджли потрапив в кілька штормів.

Однак все це не зрівняється з головною неприємністю, з якою довелося зіткнутися плавцю — медузи. Їх було багато, і вони частенько атакували британця. «Їхні укуси дуже болючі. Одного разу мені здалося, що я осліп. Справді, я нічого не бачив, а обличчя сильно пекло. Я вистромив голову і запитав Меттью: „Що відбувається?“ Він відповів: „У тебе медуза прилипла до лиця!“ Це було жахливе відчуття. Очі врятувала тільки моя маска. Відірвати медузу було непросто», — згадує Эджли.

А самий чудовий день видався в Брістольському затоці. «Я витратив три дні, борючись з сильними течіями, як раптом піді мною з’явився північний смугастик. Кіт супроводжував мене впродовж п’яти миль. І це допомогло мені здолати найнебезпечнішу ділянку. Думаю, це була самка, і вона взяла мене за дитинчати або пораненого тюленя. Тому й вирішила допомогти. Я їй безмежно вдячний», — розповів Эджли.

Коли Росс огинав мис Лендс-Енд на південно-заході Великобританії, від довгого перебування в солоній воді у нього розпух язик. Він не міг нормально дихати, і заплив виявився під загрозою зриву.

Росс Эджли вже зареєстрований в Книзі рекордів Гіннеса за свої попередні досягнення. У квітні 2016 року він за 19 годин забрався по мотузці на висоту, рівну висоті Евересту. А за два місяці до цього пробіг марафон, тягнучи за собою автомобіль.

Своє нове випробування він назвав Великим британським запливом.

Як повідомлялося раніше, в Києві встановлено світовий рекорд з розбивання арбузов стегнами


Надрукувати
Дубровська Тетяна
«ОЛІГАРХ»
Источник

Most Popular

To Top