Новини Донецька

Антифейк від Супрун: медпослуги для непідписантів декларацію з лікарем з 1 січня не стануть платними

Медичні послуги не стануть платними з 1 січня 2019 року для громадян, які не підписали декларацію з лікарем. Про це в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Фейсбуці, спростовуючи інформацію.

Супрун зазначає, що подібні оголошення та повідомлення про введення платних послуг є або поганою інформованістю керівництва медустанов, або невдалою спробою конкурувати за пацієнта. У п’ятницю Мінохоронздоров’я розіслав у департаменти та управління охорони здоров’я усіх регіонів лист з відповідними роз’ясненнями.

В. о. міністра зазначила, що до червня 2019 року всі комунальні медичні установи, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, будуть отримувати оплату за договором з Національною службою здоров’я України також і за пацієнтів, які не підписали з ними декларації, але проживають на території обслуговування медичного закладу. Тобто, з нового року нічого не зміниться, навіть без декларації можна безкоштовно отримати медичну допомогу.

«Якщо бачите оголошення, яке намагається вас переконати у протилежному, не потрібно відразу ж бігти в ту ж амбулаторію, якщо не планували там вибирати собі лікаря. У вас ще достатньо часу, щоб вибрати фахівця там, де забажаєте», — написала Супрун.

Однак, вона нагадала, що варто враховувати, що кількість місць у лікарів обмежена, тому відкладати до останнього підписання декларації не потрібно.

Також Супрун зазначила, що навіть після червня наступного року пацієнти, які не обрали свого лікаря або знаходяться в іншому місті чи селі, можуть отримати невідкладну допомогу безкоштовно.

Источник

Most Popular

To Top