Головні новини

Архієреям забороняли зустрічатися з представниками Константинополя, а зараз їх перехід в ПЦУ намагаються пригальмувати грошима депутати

Архієпископ Данило Памфильський Української православної церкви в США, який працював екзархом Вселенського патріарха в Україні чотири місяці, розповів, що найскладніше було знайти контакти з представниками УПЦ МП.

Про це пише BBC.

“Не було ніяких проблем з наведенням контактів з духівництвом колишніх УПЦ КП і УАПЦ, але представники УПЦ МП мали вказівки, які прийшли з Москви: їм було заборонено виходити з нами на контакт“, – зазначив Данило.

За словами архієпископа, незважаючи на заборону спілкуватися, вони йшли на зустріч. “Ми повинні були знайти, як і де зустрітися, щоб не створити умов, за яких їх могли покарати за спілкування з нами“, – пояснив Данило.

З іншого боку, не можна було створювати передумови для звинувачень Константинополя у втручанні у внутрішні справи церкви. “Це були найбільші переживання“, – згадує архієпископ.

При цьому з представником Варфоломія погодилися зустрітися 18 ієрархів. “Більшість з них були і, мені здається, донині готові зробити крок, щоб влитися в нову помісну українську православну церкву“, – каже архієрей.

“Їх найбільше побоювання було: що станеться з нами? Яке покарання, санкції на нас будуть накладені? Те, що сталося з владиками Симеоном і Олександром (заборона від УПЦ МП на богослужіння і відлучення від єпархії), – саме цього вони боялися“, – пояснив Данило.

“Незважаючи на те, що ми їм гарантували, що Константинополь захистить їх, вони все одно хотіли побачити, як цей процес дійде до кінця. Томос буде, говорили вони, – і тоді ми почнемо робити якісь радикальні кроки з нашим духовенством“, – розповів архієпископ.

Він підкреслив, що архієреям потрібно було працювати з їх священиками, деканами, мирянами, щоб не створити будь-яких перешкод, які могли виникнути на місцях.

На його думку, найближчим часом значна частина УПЦ МП, і це більше 18 архиеереев, найближчим часом перейде в ПЦУ.

“Йдуть переговори. Архієреї, які були з нами на зв’язку, зараз розмовляють з владикою Симеоном, з владикою Єпіфаній, щоб визначити, як вони можуть прийти до ПЦУ усіма своїми єпархіями або частинами цих єпархій“, – розповів Данило.

З іншого боку, за його словами, є і противага: “Йде своєрідне фінансування від певних олігархів, депутатів Верховної Ради на сьогоднішній день, які намагаються заблокувати цей процес, перешкодити духовенству та архієреїв зробити свій вільний вибір“.

«>

12.01.2019
10:12
Источник

Most Popular

To Top