Головні новини

Атака титушек не допомогла: скандальний голова КДКА Дніпропетровській області Микола Верба позбувся посади

Незважаючи на провокації та влаштовані в центрі міста масові заворушення 7 грудня Конференція адвокатів Дніпропетровської області відбулася. На ній адвокати висловили недовіру фігуранту корупційних скандалів – голові КДКА Миколі Вербі.

Неодноразово ЗМІ писали про те корупційному конвеєрі, який влаштував Микола Верба, перебуваючи на своїй посаді: від претендентів на отримання статусу адвоката потрібні хабарі. Сума варіювалася від 3 до 7 тисяч доларів.

 

До того ж, діяльність самої КДКА під керівництвом Миколи Верби викликала багато нарікань від адвокатів. Більше трьох мільйонів гривень з обов’язкових внесків претендентів на отримання свідоцтва щорічно витрачалися виключно на зарплати самому Миколі Вербі, його родичам і соратникам. Жодних звітів про витрати адвокатам не надавалося. Між тим, бажаючі пройти іспит для отримання адвокатського свідоцтва, змушені були перебуває в черзі роками. Прискорити процес могла лише хабар.

Про те, що терпіння адвокатів урвався і на черговій конференції Миколи Вербу знімуть з посади, стало відомо ще кілька місяців тому. Після цього через надумані позови, робилися спроби заблокувати проведення Конференції.

Коли і це не допомогло, в хід пішли відверті диверсії. Конференція Ради адвокатів Дніпропетровщини повинна була відбутися 7 грудня в культурно-діловому центрі “Днепропресса”. Але там, незважаючи на заздалегідь укладений договір, вранці банально не відкрили двері. Саму будівлю оточили невідомі молодики спортивної статури, які супроводжували скандально відомого “професійного учасника” Костянтина Бильцана. Він відомий у Дніпрі як шантажист, вимагач і організатора оплачених мітингів. Його послугами, очевидно, вирішив скористатися і Микола Верба.

Коли адвокати перемістилися в іншу будівлю, щоб провести Конференцію, Костянтин Бильцан і його люди туди приїхали. Дивно, як інтереси самопроголошеного антикоррупицонера Костянтина Бильцана збіглися з інтересами підозрюваного в корупції Миколи Верби, яким, до речі, вже зайнялися в прокуратурі.

 

Бильцан і його люди влаштовували провокації під будівлею, де проходила Конференція. У самому приміщенні били вікна і закидали димові шашки, розпилювали сльозогінний газ.

Спроби зірвати конференцію були схожі на передсмертну агонію злочинного клану:

 

 

На щастя, обійшлося без жертв. На Конференції 7 грудня зачитали звіт ревізійної комісії, де було наведено факти нецільового використання коштів і перевищення бюджету КДКА під керівництвом Миколи Верби. Це і стало причиною практично одностайного рішення делегатів про зняття Миколи Верби з посади голови КДКА. Також були обрані нові члени комісії. Новим головою КДКА абсолютною більшістю голосів був обраний адвокат Олександр Самарець. Він прокоментував результати Конференції адвокатів Дніпропетровської області та події навколо неї наступним чином : “Адвокати-це люди, які відстоюють дотримання законів, і тому дивно, чому замість законної процедури голосування, для деяких кращий варіант безладів і відверто бандитських методів. Адже делегати на сьогоднішній захід вибиралися заздалегідь, за встановленою процедурою, були витримані всі терміни про інформування про проведення Конференції. Як бачимо, абсолютна більшість делегатів прибули і зареєструвалися. Конференція відбулася, незважаючи на спроби її зриву. Найголовніше, що ніхто не постраждав. Хочеться відзначити стійкість колег, які виявили принципову позицію, адже ніхто з пристутствующих делегатів не покинув конференцію. Також хочемо висловити подяку співробітникам правоохоронних органів та рятувальних служб за проведену ними роботу. Сподіваємося, що всі порушники порядку будуть встановлені і затримані “.

До речі, Олександр Самарець оголосив про значне зменшення зарплат голови та членів КДКА, а також пообіцяв навести порядок з організацією іспитів для бажаючих отримати свідоцтво адвокатів.

Олег Бойко

“>

07.12.2018
19:17
Источник

Most Popular

To Top