Новини Донецька

Аваков у США представив стратегію поетапного деокупації Донбасу: крок за кроком

Міністерство внутрішніх справ України пропонує нові механізми повернення окупованих районів. Про це заявив міністр МВС Арсен Аваков під час круглого столу в Інституті миру у Вашингтоні, повідомляє прес-служба міністерства.

«Наша стратегічна місія – відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Ми пропонуємо новий формат, який потребує підтримки світової громадськості. Ми назвали нашу стратегію деокупації та реінтеграції Донбасу «Механізмом малих кроків», тому що вважаємо, що досягти бажаного результату можна тільки крок за кроком», – Аваков виклав суть своєї стратегії.

Згідно їй, підготовчий етап буде присвячений формуванню необхідного правового поля та визначення статусу спеціальної міжнародної миротворчої місії.

За словами Авакова, миротворча місія повинна бути орієнтована на те, що в Україні «немає конфлікту на релігійному ґрунті, немає конфлікту на етнічному ґрунті, що конфлікт в Україні нав’язаний ззовні». Місія повинна працювати спільно з українськими правоохоронцями та представниками місцевих громад.

Власне стратегія передбачає створення демілітаризованої зони безпеки на окремій ділянці окупованих територій. Державна прикордонна служба України за підтримки спеціальної міжнародної миротворчої місії повинна взяти цю ділянку під контроль. Національна гвардія і поліція при контролі моніторингової місії буде забезпечувати правопорядок.

На території демілітаризованої зони повинні бути проведені місцеві вибори за українськими законами, відновлена робота всіх державних інституцій, правоохоронних органів України. «Коли люди побачать, що зайшла українська влада з українським прапором, створила перехідні компромісні умови, забезпечила належну якість життя та безпеки для цих людей, все решта території крок за кроком будуть повертатися в Україну», — впевнений Він.

Таким чином, крок за кроком Україна буде створювати деоккупированные райони і повертати їх у законне русло. На думку міністра, процес деокупації перших двох ділянок може тривати від шести до восьми місяців.

Источник

Most Popular

To Top