Австрійський полковник, шпионивший на користь Росії, дає свідчення — Міноборони

Полковника австрійської армії у відставці, який протягом 20 років шпигував на Росію, вдалося виявити завдяки інформації від партнерської розвідувальної служби однієї з європейських країн. Про це розповів міністр оборони Австрії Маріо Кунасек на прес-конференції у Відні в п’ятницю, — повідомляє «Укрінформ«.

«Ми отримали повідомлення від однієї європейської партнерської служби, що є витік інформації», — сказав міністр.

За його словами, інформація надійшла кілька тижнів тому. Після цього були проведені дії по виявленню джерела витоку і встановлена особистість полковника із Зальцбурга, який зараз вже знаходиться на пенсії.

Кунасек повідомив, що вилучені технічні пристрої, яким користувався затриманий, полковник дає свідчення. За попередньою інформацією, він передавав матеріали щодо повітряних сил Австрії, міграційної ситуації, збирав особисту інформацію стосовно високопоставлених представників міністерства оборони.

«Ця шпигунська діяльність проти нейтральної країни є абсолютно неприйнятною», — заявив міністр.

У п’ятницю в оборонне відомство Австрії буде викликаний для пояснень військовий аташе посольства РФ.

Як повідомлялося раніше, в Австрії за підозрою в роботі на російську розвідку затримали екс-полковника Збройних сил країни. Його підозрюють у тому, що 20 років він передавав Росії інформацію, за що отримав 300 тис. євро.

Источник

Most Popular

To Top