Головні новини

Більше 120 редакторів газет у Києві висловлюють протест проти «Укрпошти» — Томиленко

На заході «Хто захистить українські газети» 12 лютого зібралося понад 120 редакторів національних і місцевих газет України.

За його словами, представники преси розраховували на підтримку президента, прем’єр-міністра, міністра інфраструктури, міністра інформаційної політики та парламенту.

«Але говорити про важливість захисту інформаційного простору — це одне, а захищати українські газети — це інше», — написав Сергій Томіленко.

Згідно з інформацією НСЖУ, за п’ятирічний період тарифи на передплату та доставку періодики збільшилися в 4 рази. Це набагато перевищує індекс інфляції. Також в кілька разів зросла вартість поліграфічних послуг, підвищилися комунальні тарифи, а отже, зріс обсяг видатків, що вплинуло на вартість видань. Зараз для багатьох українців газети стали недоступними.

«Минулий рік був важким випробуванням для преси. Загальний передплатний тираж газет і журналів знову впав. Місцеві і центральні газети стали заручниками Укрпошти. Закриття поштових відділень на селі, постійне підвищення тарифів, скорочення листонош, зміна в односторонньому порядку маршрутів і графіка доставки робить газети залежними від пошти, а не від читача. В Україні зникають щоденні видання. Навіть тижневики потрапляють до читача раз у 2-3 тижні», — написав голова НСЖУ.

Також він повідомив, що 12 лютого НСЖУ та редактори понад 120 газет України висловили недовіру генеральному директору Укрпошти Ігорю Смелянскому і заявили, що подальше перебування його на посаді голови «Укрпошти» призведе до занепаду друкованих ЗМІ в Україні.

«>

12.02.2019
13:20
Источник

Most Popular

To Top