Головні новини

Більше половини киян вважають Томос-тур передвиборною агітацією Порошенко — результати соцопитування

Переважна більшість киян, в тій чи іншій мірі, вважають, що всеукраїнський тур президента Петра Порошенка з Томосом є його передвиборною агітацією. Лише трохи більше 10% безумовно вважають, що це виключно популяризація Православної Церкви України (ПЦУ).

Про це KV стало відомо з результатів опитування громадської думки жителів Києва, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з релізом, 38,3% респондентів-киян вважають, що Томос-тур президента Петра Порошенка — це безумовне засіб його передвиборної агітації. 13,9( вважають, що це переважно агітація. 21% опитаних вважають, що томос-тур — в рівній мірі передвиборна агітація та популяризація ПЦУ.

8,9% респондентів вважають, що Томос-тур Порошенко більшою мірою присвячений популяризації ПЦУ, ніж агітації. І 11,2% впевнені, що це — безумовно популяризація ПЦУ.

6,6% респондентів відмовилися або не змогли відповісти на це питання.

Крім того, 60,5% опитаних виступають за вступ у Євросоюз. 65,8% респондентів готові проголосувати за вступ України до НАТО на референдумі. А 50,9% респондентів-киян вважав, що закріплення в Конституції стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО допоможе нам стати повноправними членами цих об’єднань.

Нагадаємо, 6 січня ц. р. Вселенський патріарх Варфоломій у Стамбулі вручив Томос про автокефалію предстоятелю ПЦУ — митрополиту Епіфанію. Томос був підписаний Варфоломієм 5 січня у присутності президента України Петра Порошенка і спікера ВР Андрія Парубія. 1 лютого ПЦУ була зарегистрированакак юридична особа. Інтронізація митрополита Єпіфанія відбулася 3 лютого.

КМІС провів опитування 811 респондентів-киян методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (САТІ, computer-assistedtelephoneinterviews) з 19 січня по 4 лютого 2019 року. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, 3,1% — для показників близьких до 25% або 75%, 2,3% — для показників близьких до 12% або 88%, 1,6% — для показників близьких до 5% або 95%.

«>

13.02.2019
11:16
Источник

Most Popular

To Top