Головні новини

Болгарського олігарха звинуватили в роботі на Росію

Болгарський мультимільйонер Микола Банев, не перший місяць перебуває у в’язниці, хотів сколотити Євразійську партію, сподівався на кампанію в його захист, інспіровану Москвою, і спілкувався з російськими лобістами з тюремної камери по телефону, який був захований в коробці з-під соку.

Крім того, Банев мав намір добиватися притулку в Росії для своєї родини, стверджує болгарська прокуратура.

З серією звинувачень проти Банева виступив днями заступник генерального прокурора Болгарії Іван Гешев, повідомляє Радіо Свобода.

Він стверджує, що дії бізнесмена можуть бути кваліфіковані як «зраду своєї держави», хоча формально звинувачення у державній зраді Баневу не пред’явлені. У в’язниці Микола Банев і його дружина Євгенія перебувають з жовтня минулого року за іншими звинуваченнями у фінансових зловживаннях, відмиванні грошей і навмисному банкрутство підприємств. Баневы, крім іншого, фігурували в «панамських папери»: за цими даними, вони вивели в офшори 40 млн євро.

Свій стан 59-річний Банев, син колишнього полковника болгарських комуністичних спецслужб і в юності – комсомольський активіст, сколотив в період приватизації в 90-ті роки. Великий кредит був отриманий ним у 1996 році від чеського банку, який незабаром розорився. Банев активно вкладався в нерухомість, туристичний і фінансовий бізнес – з-за високих відсотків, під які його фірми надавали кредити, його навіть називали лихварем.

З часом за Баневым закріпилася репутація хижого і не дуже охайна підприємця: він фігурує в десятках судових розглядів у справах про навмисні банкрутства, а жителі курортного містечка Созополь подали проти нього десятки позовів, звинувачуючи його в рейдерських захопленнях майна. Все це не завадило Баневу в 2016 році балотуватися в президенти Болгарії. І набрати 0,11 відсотка голосів.

Восени минулого року Банев разом з дружиною були арештовані в Ніцці. Незабаром французький суд задовольнив запит Болгарії про їх екстрадицію.

«>

12.01.2019
15:57
Источник

Most Popular

To Top