Бородата жінка Парамжит Калон

Гендиректор «ArcelorMittal Кривий Ріг» любить судитися. Як з’ясувалося, не тільки в Україні, але і в Казахстані, де Калон очолює «Арселорміттал Теміртау».

Зараз казахстанський меткомбінат намагається відстояти сексуальну орієнтацію гендиректора.

Нагадаємо, що в Україні «ArcelorMittal Кривий Ріг» сьогодні знаходиться на межі суду з «Укрзалізницею», яку звинувачує в «хаосі на ринку залізничних перевезень». Комбінат подав позов до Національної служби посередництва і примирення з реєстрації за нею колективного трудового спору між найманими працівниками та адміністрацією. Навіть у нашого видання Парамжит Калон безуспішно намагався відсудити 10 тисяч гривень.

На жаль, гендиректор «ArcelorMittal Кривий Ріг» не обмежився боротьбою з пресою в Україні. Казахстанське бізнес-видання Курсив присвятило «процесу століття», який запустив Парамжит Калон в суді Теміртау щоб відстояти свою «честь і гідність», цілу статтю. Нам здається, той факт, що сутяжництво гендиректора «ArcelorMittal СНД» придбало вже міжнародний характер свідчить про глибокому психічне нездоров’я персонажа і українська аудиторія повинна про це знати. Все-таки мова йде про керівника найбільшого промислового підприємства країни. Далі — текст наших казахстанських колег:

«В міському суді Теміртау триває судовий процес за позовом, пред’явленим АТ «Арселорміттал Теміртау» журналісту Гусєву, про захист честі та гідності, а також «сексуальної орієнтації виконавчого органу», тобто генерального директора Парамжита Калона. На черговому засіданні, яке відбулося 31 жовтня поточного року, суддя Тетяна Гавриченкова прийняла рішення про необхідність провести психолого-філологічну експертизу, яка повинна показати, чи є слово «бандерівець», вжите журналістом, образою.

“Вона (експертиза) призначається, коли обставини справи можуть бути встановлені в результаті дослідження її об’єкта експертами на основі спеціальних наукових знань. Істориків, політологів ми заслухали, а філологів сторони надати не змогли, тому суд вважає, що потрібно призначити психолого-філологічну експертизу, а поки судочинство буде зупинено», — повідомила суддя.

Нагадаємо, компанію «Арселорміттал Теміртау» обурили публікації журналіста Олега Гусєва в соціальній мережі Facebook стосовно генерального директора, де він називає керівника підприємства Парамжита Калона «бандерівцем». Пред’явлений позов журналісту і за фактом порівняння р-на Калона з Кончитой Вюрст, жіночим альтер-его австрійського співака Тома Нойвирита.

Суперечка істориків

Друге засідання суду у Теміртау почалося з виступу запрошених істориків, які знову дали оцінку постаті Степана Бандери.

Сторона позивача запросила до суду кандидата історичних наук Оксану Гумильчук, а відповідач — вчителі історії, заступника директора з профільного навчання жіночої гімназії Теміртау Любов Епифанцеву.

Оксана Гумильчук, виступаючи на захист генерального директора АТ «АМТ» Парамжита Калона, висловила припущення, що останнього образили словом «бандерівець». На її думку, людина, що вимовляє фразу «Слава Україні», може не розділяти ідеологію Бандери. Будучи професійним істориком, жінка розповіла про походження фрази «Слава Україні» і виникненні бандерівського руху.

У свою чергу, захисник журналіста Каміль Карімов зазначив, що якщо пані Гумильчук виступає як знавець особистості Степана Бандери, то вона повинна знати і його біографічні дані. Проте Оксана Гумильчук не змогла згадати ні батькові Степана Бандери, ні дату його народження.

Виступила зі сторони захисту викладач історії Кохання Єпіфанцева пояснила, що в Казахстані взагалі не вивчають біографію Степана Бандери, тому дати однозначну оцінку діяльності цієї особистості не можна.

«Оскільки особистість Степана Бандери вивчена погано і про нього існує різна інформація, хто його підтримує, хтось, навпаки, негативно до нього відноситься, позитивну або негативну оцінку цієї особистості дати не можна, адже в історії багато прикладів, коли відкриваються архіви і з’являються факти, що формують зовсім інший, протилежний погляд на особистість», — підкреслила педагог.

Винен, бо не поважає

Між тим представник компанії «Арселорміттал Теміртау» Тлек Ібраєв підготував письмове доповнення до позовної заяви щодо захисту ділової репутації організації, попросивши долучити його до справи. Юрисконсульт угледів в діях журналіста Олега Гусєва порушення закону про ЗМІ, зазначивши, що той зовсім не поважає компанію «Арселорміттал Теміртау».

«Зокрема, йдеться про статті 21 пункті 4 , де сказано, що журналіст зобов’язаний поважати закони, права та інтереси фізичних і юридичних осіб. Пункт другий цієї статті говорить про те, що журналіст зобов’язаний не поширювати інформацію, яка не відповідає дійсності, підпункт 1, 2 пункту 1 тієї ж статті 21 закону про ЗМІ говорить про те, що журналіст зобов’язаний вживати заходів щодо перевірки достовірності поширюваної інформації», — підкреслив Тлек Ібраєв.

Представник позивача звинуватив журналіста і у відсутності фактів, які доводять, що Парамжит Калон схожий на співака з нетрадиційною орієнтацією, і у відсутності «залізних» доказів того, що гендиректор підприємства «бандерівець».

Оскільки стосовно обох епізодів відповідач не надав доказів достовірності поширеної інформації, ми вбачаємо в діях журналіста Гусєва порушення. В матеріалах справи відповідач Гусєв не надав нам ніякого документального підтвердження того, що гендиректор АМТ Парамжит Калон має схожість з Кончитой Вюрст. Також немає документальних підтверджень, що директор АМТ є «бандерівцем». У цьому зв’язку ми доповнюємо наші обставини, що обґрунтовують позов», — підсумував Тлек Ібраєв.

Кого будемо запрошувати?

Сторона відповідача нагадала судді про своєму клопотанні щодо запрошення до суду представника посольства України, який би зміг розповісти про те, чому Степан Бандера є героєм.

“Оскільки розгляд позову пов’язано з особистістю Бандери Степана Андрійовича, українського політичного діяча, лідера і організатора українського націоналістичного руху, необхідно запросити в суд фахівця цієї країни. Відомо, що особистість Бандери деякою частиною українського суспільства звеличена до національного героя. Нагадаємо, що Україна однією з перших визнала незалежність РК у 1991 році, були встановлені дипломатичні відносини між нашими державами. У нашій республіці існує посольство України є посол, завдання якого — представлення і захист інтересів своєї держави», — зачитав клопотання Каміль Карімов.

Втім, така позиція захисту журналіста не влаштовує опонентів. Представник компанії «АМТ» моментально висловив протест, заявивши, що якщо суд запрошувати посадових осіб чужої держави, то цей процес вийде за рамки цивільного і перетвориться на політичний. “Ми заперечуємо проти такого запрошення. І якщо таке прохання буде задоволено, то ми будемо наполягати на запрошення в суд фахівців Міністерства закордонних справ Казахстану, які курують український напрямок», — заявив Тлек Ібраєв.

Суддя Тетяна Гавриченкова поки залишила клопотання про запрошення до суду посла України відкритим. А після перегляду відеоматеріалу з виступом Парамжита Калона, де він звертається до українським металургам із закликом «Слава Україні», вона заявила, що провадження у справі АМТ і журналіста Гусєва тимчасово буде припинено, поки філологи з Алмати або Усть-Каменогорська, де є спеціальний центр експертиз, не нададуть суду свій висновок….»

«>

Источник

Most Popular

To Top