Головні новини

Бояться масової міграції і зубожіння: новий соцопитування зрушив пріоритети українців

У новому році українці бояться хвиль міграції і жадають миру ще сильніше — про це свідчать дані свіжого дослідження.

Його провела Соціологічна група «Рейтинг», опитавши 10 тис. респондентів у всіх областях України віком від 18 років, з 19 по 30 січня цього року. «Сьогодні» вивчила всі страхи і надії народу і дізналася, як вони змінюються в залежності від регіону.

Що стосується погроз, то, судячи з результатів опитування, у народу з’явився новий страх — масовий виїзд громадян за кордон. Це стало хвилювати українців набагато більше головного побоювання попередніх років — економічного занепаду. Він виявився цього разу на другому місці, а зубожіння населення — на третьому. Як не дивно, але найменше народ боїться міжнародної ізоляції України, тероризму та встановлення режиму диктатури.

«Побоюються масових заворушень і голоду кожен шостий-сьомий. Економічний занепад, як загрозу, частіше вибирали на півдні і сході, повномасштабну війну з Росією — на Галичині, на Заході і в Центрі, зростання цін — у столичному регіоні, центрі, на півночі і Донбасі», — уточнюють соціологи.

Також розповів народ і про те, чого йому не вистачає: більшість як і раніше хотіли б світу (67%), стабільності (40%) та порядку (37%). При цьому, якщо бажання жити мирно за останні вісім місяців зросло на 3%, то до стабільності і порядку українці стали прагнути менше.

«Питання світу є дещо більш актуальним для заходу, півдня та Донбасу, стабільності — для столичного регіону і південно-східних областей, розвитку — для центру, півночі, півдня і сходу, єдності — для Галичини і Донбасу. Питання порядку, справедливості і достатку більш-менш однаково актуальні в усіх макрорегіонах», — кажуть соціологи.

А от стан справ у рідному місті чи селі українців влаштовує більше, ніж ситуація в країні. Незадоволені напрямком розвитку на місцях 58% українців.

«Це пояснюється тим, що люди саме на місцях більше зазвичай відчувають позитивні зміни, які постають в матеріальному вираженні: відремонтовано дах, пофарбовані бордюри, є лавочки. А ось глобальні зміни народ зазвичай не розуміє, адже їх не можна помацати руками. Тому невдоволення розвитком країни в цілому набагато вище», — говорить психолог Лілія Вороніна.

Щастя: віримо, але не відчуваємо

Всупереч страхам і загрозам сьогодення, більшість українців вважають себе щасливими людьми, і за останні три роки їх кількість тільки зросла. Про це свідчать дані соцопитування, яке провела компанія R&B Group з 18 по 28 січня серед 1998 респондентів.

В цьому році щастя відчувають 71% українців, у той час як у 2016-му таких було 66%.

«>

13.02.2019
10:44
Источник

Most Popular

To Top