Головні новини

Брати Фісталі знову вдарили по нирках

«Королі гемодіалізу» збирають бюджетний мільярд гривень по регіонах.

На регіональному ринку держзакупівель ліків посилюється переділ сфер впливу. Останнім часом там активізувалися практично всі фігуранти списку фармацевтичних «сірих кардиналів», що пояснюється збільшенням бюджетного фінансування.

Особливо запекла рубка йде в сегменті гемодіалізу. На цю програму з держбюджету вже другий рік поспіль виділяють по 1 млрд грн. За відомостями джерел «ОЛІГАРХА», хоча всі торги проходять через систему «Прозорро», їх складно назвати чесними.

«За домовленістю з організатором спершу занижують ціну, а потім — допсоглашениями — завищують її на 40-50%, нібито, через зростання закупівельної ціни, подорожчання доставки і т. д. Ще одна ходова схема — реєструється кілька «своїх» фірм, які між собою фактично не конкурують», — розповів «ОЛІГАРХУ» один з експертів фармацевтичного ринку. За його словами, все частіше обходити конкурентів на регіональних торгах вдається фірмам, які входять в орбіту впливу «королів гемодіалізу» – Германа і Володимира Фісталів.

На 5 березня призначені торги по закупівлі Львівської обласної клінічної лікарнею витратних матеріалів для гемодіалізу більш ніж на 87 млн. грн. В тендері бере участь чотири компанії — ТОВ «Диавита», «Індекс», «Лінк Медітал» і «Ренарт».

Компанії «Лінк-Медітал» і «Ренарт» — це фактично споріднені структури. Власником «Лінк-Медитала» є Олексій Баришівський, батько якого Микола Баришівський в свій час заснував компанію «Бакмед», за короткий час зуміла непогано піднятися на постачання витратних матеріалів для гемодіалізу. «Ренарт» оформлена на якогось Сергія Суміна. Але, за словами експертів, вона вважається «кишеньковим» імпортером «Лінк — Медитала», поставляючи під нього препарати та обладнання для гемодіалізу.

«Диавита» — свого роду «осколок» імперії «Бакмед» Миколи Баришівського. Зараз компанія належить батькові і синові Сергію та Дмитру Лединым, вихідцям з державної майданчика «Укрмедпостач». У минулому році, за даними дослідження PharmXplorer «/«Фармстандарт» компанії » Proxima Research, «Диавита» потрапила в топ-10 найбільших постачальників медикаментів на гроші місцевих бюджетів (була на 7 місці).

На тлі цих «акул гемодіалізу» якесь ТОВ «Індекс» виглядає як темна конячка. Тим не менш, саме йому експерти пророкують перемогу в цьому тендері.

Фірма «Індекс», записана на громадянина Німеччини Едуарда Клепфера, який на Батьківщині володіє медкомпанией Good Look GmbH. Через неї не раз проходили поставки обладнання для самого «Індексу» і ТОВ «Билимед», який відносять до сфери впливу братів Фісталів (вона зареєстрована на якусь Ярославу Тарасюк, однак за адресою, який збігається з розташуванням інших компаній Фісталів — «Топсервис-Медтехніка», «Регіон – 2002», «Діспомед»).


На фото – Тетяна Бахтеєва
12.02.2019
19:51
Источник

Most Popular

To Top