Головні новини

Брати Супруненко застовпили місце у Жовтневій лікарні

Структури з орбіти колишнього зятя Леоніда Черновецького і київського екс-регіонала повертають собі дорогоцінний ділянку землі в центрі Києва

17 січня зареєстрована у Великобританії компанія Vanguard Capital Partners домоглася в Госпсуді Києва визнання незаконної угоди між двома белизскими офшорами – Bivoltonia Ventures Limited і Balton Incorporated, предметом якої став цінний актив у самому центрі Києва – 0,6 га на території Олександрівської (Жовтневої) лікарні. У Vanguard Capital Partners і в Асвіо Банк, де був закладений ділянку (входить в орбіту братів В’ячеслава і Олександра Супруненка), звинуватили белізські фірми в тому, що ті фактично вкрали у них землю за підробленими документами.

Ця історія сталася навесні 2017 року. «Державним виконавцем Центрального відділу державної виконавчої служби міста Миколаїв Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Мацюцой Оленою Олександрівною було скасовано запис про реєстрацію обтяження … А рішенням держреєстратора КП Новопетрівської сільської ради «Результат» Коровайко Оксани Сергіївни було припинено запис про іпотеку…», – йдеться в матеріалах кримінального провадження, відкритого Національною поліцією за заявою Vanguard Capital і Асвіо Банку (№12017100060003675).

Виходячи з нього випливало, що в квітні 2017 р. Vanguard Capital Partners нібито увійшла до складу засновників такого собі ТОВ «Анисам», внісши в його статутний капітал вказану ділянку землі в обмін на 30% частку номінальною вартістю 300 грн. Після чого засновники «Анисам» вирішили купити 2% акцій офшору Bivoltonia Ventures Limited, внісши в його капітал отриману землю. А вона, в свою чергу, за договором іпотеки перейшла до Balton Incorporated.

При цьому операція була проведена досить незграбно – наприклад, у протоколі зборів засновників «Анисам» компанія була записана як Capital Partners з датою реєстрації 16.03.2002, хоча в реальності Vanguard Capital Partners була заснована 16.03.2012 р.

Користуючись цим, структури Супруненко досить оперативно змогли відмотати історію назад. Асвіо банк звернувся з скаргою в конфліктну комісію при Мін’юсті, в якій йому, втім, відмовили, але в грудні 2018 року банк виграв розгляду в Окружному адмінсуді. Він визнав протиправним та скасував наказ Міністерства юстиції України «Про відмову в задоволенні скарги ПАТ «Асвіо Банк» від 26 липня 2017 №1745». Раніше той же суд скасував дії держреєстраторів з Миколаєва та новопетрівської КП. Далі структури Супруненко домоглася від Госпсуду Києва рішення про скасування передачі в іпотеку землі від Bivoltonia до Balton.

До кінця точно не ясно, хто саме вирішив «віджати» земельний актив у структур братів Супруненків, які самі мають специфічну «корпоративну славу» (на суд представники белизцев не були). Balton Incorporated, у якої в результаті опинився ділянку, засвітилася в Україні в якості співзасновника ТОВ «Транс логістик центр», яке, за даними АМКУ, входило в один пул компаній, що брали участь в поставках харчування для Міноборони за часів Віктора Януковича. На чолі цього пулу стояло ТОВ «Геус-груп» одеського бізнесмена Аркадія Генкіна.

Примітно, що історія переходу спірної землі до Vanguard Capital Partners, офіційного стосунку до якої брати Супруненко не мають (компанія оформлена на британсько-віргінський офшор Nebos Ltd) сама мала чимало темних плям. Як писали раніше ЗМІ, ще в 2004 році Київрада передала в довгострокову оренду частину землі лікарні ЗАТ «УПІК «Проміндустрія» (від нього земля пішла до ТОВ «Компанія «Сантрейд», а потім до ТОВ «Гладиум» з орбіти Супруненко – «дочці» Vanguard Capital Partners).

На одній ділянці – з адресою вул. Шовковична, 39/1 – стояла стара будівля інфекційного відділення лікарні, на місці якого орендар зобов’язався побудувати і передати місту новий медичний комплекс у складі поліклініки, адміністративно-господарського комплексу та корпуси для Національного медичного університету. Друга ділянка – по вул. Мечникова, 1 – став розплатою з інвестором, на якому він міг робити побудувати офісно-торговий центр.

Але інвестор вибрав третій варіант: на першій ділянці нічого не побудував, а другий місту не повернув. У 2010 році їх кадастрові номери були змінені, обидві ділянки об’єднані в один з присвоєнням нової адреси — вул. Шовковична, 41/1. Все це робилося, мабуть, щоб завадити владі процес повернення втрачених активів. Ще в 2008 році прокуратура Києва зажадала визнати незаконними рішення Київради від 2004 року про фактичне відчуження ділянок, але програла всі суди, включаючи і Вищий госпсуд.


На фото – В’ячеслав Супруненко

У 2011 році, коли тодішній тесть В’ячеслава Супруненка Леонід Черновецький де-факто втратив владу в Києві, нова команда «господарників» на чолі з регіоналом Олександром Поповим вирішила повторно нанести удар Супруненко, затіявши майже той самий спір, проте в адміністративній гілці.

Цього разу прокуратура була близька до бажаного результату: Окружний адмінсуд задовольнив вимогу прокуратури і визнав недійсними рішення Київради. Однак влітку 2012 року прокуратура все ж програла апеляційний адмінсуд. У 2013 році Вищий адмінсуд відправив справу на новий розгляд у суд першої інстанції, який в тому ж році знову підтримав позицію прокуратури.

А після Революції Гідності судові баталії тривали, проте закінчилися для міста повним фіаско: у квітні 2015 року прокуратура програла Вищий госпсуд, а в травні того ж року – Вищий адмінсуд.

«>

13.02.2019
21:37
Источник

Most Popular

To Top