Головні новини

Чорновіл рейтингу про президентів: Ситуацію вже не зламати, але Зеленський це армагедон

Рейтинги полярності кандидатів у президенти соціологічної групи «Рейтинг» свідчать про те, що дні чинної влади полічені, а майбутнє країни драматично. Про це у коментарі тижню заявив політичний експерт Тарас Чорновіл.

За його словами, зламати сформовану тенденцію розвитку подій перед другим туром виборів дуже важко.

«Я готовий сприйняти, що соціологам люди відповіли саме з такими цифрами. Ці цифри дуже близькі до дня виборів. Тому насправді зламати що-то, на мій погляд, дуже важко», — говорить Чорновіл.

Ситуація, між тим, абсурдна.

«Вкоренилися певні стереотипи, вони створені, вони дуже живучі і ми бачимо, що чим більше ляпів робить команда Зеленського, чим жорсткіше їх використовує і бумерангом повертає команда Порошенка, ніж, здавалося б, робляться речі, які ставлять Зеленського, як для будь-якого іншого нормальної людини, на мій погляд, поза критики. Тобто, це вже людина, за яку можна голосувати. Людина, яка запускає теза про аналізи, не з’являється, уникає, відверто уникає, має дивну поведінку з перескоками настрою і т. д., про який, будь-хто в такій ситуації скаже: «Слухайте, він, напевно, наркоман. Якщо людина такі речі робить? Він залежний». Людина, залежна на такій посаді, це просто повний абсурд. Ми бачили кілька країн, де алкоголіки керували цими країнами і чим це все закінчилося. Але країни, якими керували особливо під час війни наркозалежні я, чесно кажучи, про таке не чув і не знаю чи є такі прецеденти і це напевно катастрофа. Але для виборця Зеленського це не має значення», — сказав він.

Тим часом, виборцю Зеленського його поведінка не важливо. Йому «прикольно» від того, що ненависна їм влада йде в минуле.

«Він або просто не сприймає цю інформацію, відкидає її або каже: «Ну і що? Ну і добре. Ось буде по приколу ще й так». Мені здається, що стався факт певного вибору, в якому певна середовище людей, дуже велика середа людей, просто колосальна вирішили, що ось ми візьмемо і помстимося політичного класу, політикам, інституцій, усього. Цей момент для мене як для людини, яка все-таки звик осмислювати майбутнє, прораховувати, аналізувати, він виглядає фатально. Я готовий, я зараз регулярно пишу якісь статті, які носять не аналітичний характер, а просто для того, щоб висловити свої почуття з приводу цього всього. Вони, статті, носять досить характер жорсткого неповаги до цим виборцям, і жорсткого сприйняття певного такого Армагедону для країни. Тому що, коли народ готовий на таке, то країна може і не мати майбутнього», — додав він.

Чи може щось зараз вплинути на думку прихильників Зеленського, експерту сказати складно.

«Має відбутися щось, що було б не плювком в очі. Тому що, те, що ми бачимо ось ці історії з наркопробами це все — плювок в очі, причому такий цілеспрямований саме своєму виборцю, виключно своєму, він дає протилежний ефект. Тільки затверджує. Має статися щось дійсно жахливе. Умовно кажучи, Зеленський своєю машиною влітає у натовп дітей, душить дітей, забирається геть і заявляє: «Плювати я хотів на цих. Їх мені Порошенко підсунув». Щось такого роду. Тобто, повинно бути якесь протвереження у вигляді якогось страшного шоку. Тільки таке. Але мені дуже б не хотілося, щоб такий шок десь для когось з нас був, тому що шок — це все-таки ціна людських життів. Напевно, ми повинні таке пережити і пройти. Я не беруся прогнозувати результати майбутніх виборів, тому що соціологія вона завжди не обов’язково корелюється з остаточним результатом. Це емоційна відповідь, який може підтвердитися виборами, а може не підтвердитися», — зазначив він.

Експерт вважає, що, хоча до другого туру ще залишається час і штаб глави держави активно працює, але результат голосування фактично визначено.

«Я думаю, що у Порошенка за останню цей тиждень, фактично повноцінну тиждень, яка залишається на агітацію, ще спробують знайти переконання, і штаб буде достатньо активно працювати в напрямку саме переконання, чому цей крок можна робити. Тобто не чому за Порошенка, а чому не можна в принципі за Зеленського. Тобто це ніби як контртезу до того, який застосували противники Порошенко. Вони не агітували, по суті, за себе, вони всю виборчу кампанію, причому всі разом, проводили за принципом, чому не можна за Порошенка, чому це буде щастям, якщо ми від нього позбавимося. І штаб Порошенка спробує зараз попрацювати на цій антитезі до цієї тези, який запускався. Взагалі є такий, вибачте за каламбур, антитеза до антитези. Чи дасть це ефект? Я не знаю, я не політтехнолог, я аналітик, який прогнозує майбутнє. На мій погляд, майбутнє погане. Але за результатами такої розрив в принципі ніколи ще не був подоланий. Тобто, якщо це станеться, то це буде щось унікальне у світовій історії», — резюмував Тарас Чорновіл.

«>

11.04.2019
14:15
Источник

Most Popular

To Top