Головні новини

Чотири години в крижаній воді: врятовані в Чорному морі моряки повернулися до Одеси і розповіли подробиці

Вдень у суботу, 12 січня, в Україну повернулися моряки із затонулого біля берегів Туреччини 7 січня суховантажу «Волго-Балт 214».

У міжнародному аеропорту «Одеса», де приземлився літак, що доставив наших мореплавців з Туреччини, їх зустрічали рідні, друзі, представники МЗС та благодійного фонду «Ассоль».

— Зараз складно пригадати, як конкретно все розвивалося, — розповіла кок Тетяна Будко. — Чітко пам’ятаю сильний шторм, як був поданий сигнал «Тривога! Нас разломило надвоє». Далі — всі опинилися за бортом…

— Багато провели в крижаній воді близько чотирьох годин, поки до місця аварії прибули вертольоти турецьких рятувальників, — згадує Євген Яценко. — Рятувальну операцію виконували чітко, але, на жаль, практично половина екіпажу загинула, багато хто — ще до прибуття рятувальників. Найімовірніше, їх просто забрало…

Нагадаємо, вантажне судно «Волго-Балт» під прапором Панами, що вийшло з російського порту, вранці 7 січня відправило сигнал лиха приблизно в 92 милях (148 км) від узбережжя турецької провінції Самсун. На борту суховантажу, який буквально розламався навпіл під час сильного шторму, перебували 13 осіб — 11 громадян України і двоє азербайджанців.

В результаті корабельної аварії загинули четверо українців і двоє громадян Азербайджану. Сімох постраждалих вдалося врятувати. Врятовані моряки — Станіслав Шевчук, Павло Мельниченко, Олег Геращенко, Євген Ільченко, Євген Яценко, Денис Скачко і кок Тетяна Будко — були доставлені в медичні установи Туреччини.

Правоохоронні органи Туреччини відкрили кримінальну справу за фактом аварії вантажного судна. Вони з’ясовують причини аварії, а також перевіряють походження вантажу. Офіційний Київ попросив Анкару з’ясувати, чи справді судно перевозило вугілля з окупованої території Донбасу.

«>

12.01.2019
15:50
Источник

Most Popular

To Top