Новини Донецька

Данія запропонувала країнам ОБСЄ ввести в Азовському морі і Керченській протоці міжнародний моніторинг

Міністр закордонних справ і розвитку Королівства Данія Андерс Самуэльсен запропонував країнам-членам ОБСЄ розглянути можливість введення в Азовському морі і Керченській протоці міжнародного моніторингу. Про це Самуэльсен сказав на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані, — повідомляє УНІАН.

Він зазначив, що Данія неухильно підтримує суверенітет, незалежність, єдність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. «Ми закликаємо Росію послідувати цьому прикладу. Ми засуджуємо анексію Криму, яку ми не визнаємо, і приєднуємося до заклику інших виконати Мінські угоди в повному обсязі», — заявив Самуэльсен.

За його словами, російська агресія в Керченській протоці знову демонструє серйозність конфлікту.

«Необхідно розглянути можливість введення міжнародного моніторингу ситуації в Керченській протоці і в Азовському морі», — підкреслив Самуэльсен.

Як повідомлялося раніше, 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» і рейдовий буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонних корабля РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь. Увечері корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід з протоки. Російські кораблі почали переслідування, а потім відкрили вогонь на поразку і захопили українські кораблі. За даними Міноборони, шість українських моряків отримали поранення, все захоплене 24 військовослужбовців. 27-28 листопада окупаційний суд Криму заарештував усіх українських моряків на два місяці.

Источник

Most Popular

To Top