Де гроші? Полетіли! — Коррупция в России

Черговий гучний скандал розгорається в Підмосков’ї. Сюжет все той же – будівництво, бюджетне фінансування і несподіваний облом. Цього разу героєм дня стала третя злітно-посадкова смуга аеропорту Шереметьєво, обійшлася бюджету більше ніж у 55 мільярдів рублів.

Як офіційно визнало днями міністерство транспорту, ЗПС-3 в «Кульці» не підлягає повноцінної експлуатації. Тому що – увага – через сім років будівництва раптово з’ясувалося, що місце зльоту і посадки повітряних суден знаходиться дуже близько від житлових кварталів. Так що мільярди витрачені і попилены, всім спасибі, всі вільні.

Нову злітно-посадкову смугу в «Шереметьєво» будують з 2011 року. Спочатку у федеральної цільової програми на 2011-2020 роки на неї було закладено 35,5 мільярда рублів. Ще 8,4 млрд знадобилося, щоб викупити необхідні для будівництва землі.

Здати ЗПС в експлуатацію передбачалося до чемпіонату світу з футболу влітку 2018 року. Але не встигли — на початок березня смуга була готова лише на 55%, а три руліжні доріжки — від 39 до 90%. Відповідальні за проект посадовці та будівельники виправдовувалися тим, що їм завадили довгий процес врегулювання питань щодо перенесення з місця будівництва газопроводу і нафтопродуктопроводу, оформлення ділянок, суди з місцевими жителями, а також складна геологічна структура місцевості.

Зате вони мало не вдвічі збільшили витрати на будівництво – замість вихідних 35,5 смуга тепер коштувала 55,7 млрд рублів. У Росавіації пояснили, що це пов’язано «з покриттям інфляції в період будівництва, зміною ряду технічних рішень, з включенням в проект робіт з перевлаштування магістральних газопроводів і підготовки території будівництва».

З інфляцією, до речі, пов’язана ще одна історія. Протягом усієї епопеї з будівництвом місцевим жителям кілька разів надходили пропозиції викупити їх будинку.

— Он тут буде проходити злітна смуга, – показував на місцевості кореспонденту в 2017 році один з місцевих жителів. – І ось тут продовжуватися. Якраз через мій будинок. І що дивно, грошей на його викуп мені сьогодні пропонують рівно в 2 рази менше, ніж у 2012 році. Це така у них інфляція?

Може бути, це звичайне чиновное головотяпство. А може бути і інсайд – адже якщо заздалегідь дізнатися, що ВВП працювати не буде, і скупити задешево золоту підмосковну земельку навколо неї, то можна дуже непогано заробити.

У серпні минулого року Росавіація виділила чергові кошти — 785 млн рублів на будівництво нещасливої смуги. Гроші отримала «Трансстроймеханизация», пообіцявши завершити будівництво до грудня 2018 року, що в підсумку не було зроблено. І ось тепер Мінтранс взагалі відмовляється від проекту. Або, що не менш дивно, готує ґрунт для нових великих вливань в шереметьєвський довгобуд.

Джерела: Версія, Інтерфакс, Нова газета

Источник

Most Popular

To Top