Головні новини

День ЗСУ: як українська армія стала однією з найсильніших в Європі

6 грудня українці відзначають 27-ю річницю створення Збройних сил України. У період військової агресії з боку нашого сусіда-окупанта Російської Федерації, анексії Криму та ведення бойових дій на Донбасі це свято стало надзвичайно важливим для всієї країни. У цей день українці віддають шану нашим воїнам, які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, ведуть боротьбу за незалежність і територіальну цілісність України.

 

Третя за силою армія в СНД

Історія української армії почалася з ухвалення закону “Про Збройні сили України” від 6 грудня 1991 року, згодом Верховна Рада України постановою від 19 жовтня 1993 року заснувала нове свято – День Збройних сил.

Після розвалу Радянського Союзу армія України по праву займала третє по силі місце серед країн СНД, попереду нас були тільки Росія та Білорусь. Українська армія мала добре навчені війська, техніку, боєприпаси, потужний флот, а головне – стратегічну і тактичну ядерну зброю.

Однак у Декларації про державний суверенітет, прийнятої в 1990 році Верховною Радою, був затверджений принцип безъядерности. У 1994 році Україна, Російська Федерація, Великобританія та Сполучені Штати Америки підписали Будапештський меморандум, яким наша країна зобов’язалася ліквідувати всю ядерну зброю, що знаходиться на її території.

В обмін на ядерне роззброєння інші країни-підписанти зобов’язалися поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України. Згідно з документом, РФ, Великобританія і США зобов’язані ніколи не використовувати проти України будь-які види зброї, утримуватися від економічного тиску з метою впливу на її суверенітет. Також країни повинні негайно реагувати в разі, якщо Україна стане жертвою акту агресії або об’єктом погрози агресії з використанням ядерної зброї.

На жаль, одна з країн-підписантів почала діяти прямо протилежно взятими на себе зобов’язаннями перед Україною.

Російська Федерація вкрай побоювалася сильної української армії, тому всі роки нашої незалежності її сили були спрямовані на знищення ВСУ. Військова техніка розпродавалася за безцінь або ж просто распиливалась на металобрухт, боєприпаси гнилі на складах, заводи перестали розробляти нові види озброєння в армії почалися масові скорочення.

За 23 роки Росія зробила все, щоб Україна не була готова до військового вторгнення з її боку.

Відродження української армії

У 2014 році Російська Федерація скористалася тимчасовою політичною дестабілізацією всередині України і розв’язала проти нас війну. Анексувавши Кримський півострів, наш сусід націлився на південно-східні регіони України. І цілком ймовірно, що кремлівський план по створенню “Новоросії” міг би реалізуватися, якби не мужність звичайних українців, які добровольцями пішли захищати свою батьківщину. Вони змогли зупинити поширення “русского мира” і дали час мобілізуватися української армії.

З тих пір почалася нова історія Збройних сил України. За 4 роки української армії вдалося відновити обороноздатність, збільшити чисельність військ, оснастити їх новою військовою технікою та зброєю.

Порівняно з 2014 роком чисельність ЗСУ збільшилася на 75 тис. осіб і становить 255 тис., і це все люди з бойовим досвідом, готові захищати свою країну. В резерві української армії числиться 150 тис. військових.

За даними щорічного рейтингу військової могутності Global Firepower на озброєнні української армії: 2809 танків, 8217 бойових броньованих машин, 1302 одиниці самохідної артилерії, 1669 одиниць ствольної артилерії і 625 реактивних систем залпового вогню. А також 234 бойових літальних апаратів, у тому числі 39 винищувачів і 33 ударних вертольота. На озброєнні ВМС, знаходяться один фрегат “Гетьман Сагайдачний”, один мінний тральщик і три кораблі берегової оборони.

У 2018 році українська армія увійшла в топ-8 найсильніших армій Європи і зайняла перше місце серед європейських країн, що не входять в НАТО. У рейтингу найсильніших армій світу ВСУ займає 29 місце з 136.

Згідно з новою редакцією Військової доктрини України, яка була прийнята в 2015 році, Україна вважає пріоритетним завданням поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності ВСУ з відповідними силами країн-членів НАТО. Останні роки Україна послідовно реформує сектор безпеки і оборони, наближаючи їх до норм Альянсу.

Зараз українська армія продовжує розвиватися і нарощує обороноздатність, щоб стояти на сторожі територіальної цілісності і незалежності нашої країни і в будь-який момент дати відсіч будь-якому агресорові.

“>

06.12.2018
15:58
Источник

Most Popular

To Top