«Державна продовольчо-зернова корпорація України» отримала збитки через махінації фірм із зерном

Корпорація отримала 60 мільйонів гривень збитків за корупційної схеми, за якою її зерно через ряд суб’єктів господарювання, у тому числі з ознаками фіктивності, було відправлено в Саудівську Аравію.

Завершено розслідування у відношенні представника міжнародного зернотрейдера, причетного до нанесення 60 мільйонів доларів збитків «Державної продовольчо-зернова корпорація України», яке проводило НАБУ.

У понеділок, 11 лютого, підозрюваному і стороні захисту наданий доступ до матеріалів досудового розслідування.

Читайте також: Шахрайство з зерном від «Агроинвестгрупп» в Одеській області

За версією слідства представник міжнародного зернотрейдера і чиновники ДПЗКУ організували корупційну схему, за якою зерно, що належить держкомпанії, через ряд суб’єктів господарювання, у тому числі з ознаками фіктивності, було поставлено в Саудівську Аравію.

Поставка відбувалася на умовах наступної оплати, що не відповідало встановленим ринковими правилами. В результаті ДПЗКУ кошти не отримала, зазнавши збитків у розмірі 60 млн дол. США.

Представник міжнародного зернотрейдера через іноземні компанії, зареєстровані на Кіпрі, легалізував більш 40,9 млн доларів, діючи згідно вказівкам організатора схеми, яким виявився громадянин Угорщини.

Розслідувати наведені факти детективи НАБУ почали в липні 2016 року. НАБУ також заявляє, що встановлена причетність до злочину ряду осіб, серед яких — голова правління ДПЗКУ. За їх твердженням, дві людини пішли на угоду з обвинуваченням і компенсували завдану ними шкоду в розмірі 60 тис. дол. США.
У цій справі обвинувальний акт стосовно радника голови правління ПАТ «ДПЗКУ» в січні 2018 року направлено до суду. Ще дві людини оголошені в розшук.

Якщо Вам відомі факти про порушення прав і інтересів бізнесу, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

За матеріалами: epravda.com.ua

Теги: Державна продовольчо-зернова корпорація України

Коментарі 0

Залишити коментар
Источник

Most Popular

To Top