Дніпропетровське комунальне підприємство прислухався до учасників тендеру

Комунальне підприємство Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід» закупило пально-мастильні матеріали на поточний рік. Однак учасники відзначили, що деякі умови документації обмежують конкуренцію серед них. Очікувана вартість закупівлі 117 500 л пального становила 3 600 000 грн.

Відповідність запропонованого предмета закупівлі вимогам документації повинно було підтверджуватись копією сертифіката відповідності, виданого органом з сертифікації, акредитованим у державній системі сертифікації УкрСЕПРО. Або копію свідоцтва про визнання, виданих у системі УкрСЕПРО, якщо продукція вже сертифікована в країнах СНД.

Читайте також: Тендерні шоу «Дніпродор» у Дніпропетровській області

Але оскільки з 01.01.2018 державна система сертифікації припинила своє існування, виконання вимоги про надання сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання системи сертифікації УкрСЕПРО тими учасниками, які їх не мають, неможливо. Проте вже видані документи державної системи сертифікації у відповідності з листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 12.01.2018 р. залишаються чинними до закінчення строку їх дії, тобто від одного до п’яти років.

Таким чином, виконати умови документації могли тільки компанії, що мають чинний сертифікат вже не існуючого УкрСЕПРО, що можна було вважати дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання.

При цьому на сьогоднішній день забезпечення єдиної технічної політики у сфері оцінки відповідності здійснюється за допомогою акредитації органів з оцінки відповідності та сертифікації Національним агентством з акредитації України (НААУ). Тому документи про відповідності, видані органами з сертифікації, акредитованими в НААУ, можуть бути належним підтвердженням відповідності запропонованого учасниками товару технічним і якісним характеристикам предмета закупівлі.

В документації була вказана можливість надати аналог сертифіката відповідності (за наявності), але не було конкретного переліку аналогів зазначеного документа, що також могло послужити підставою для дискримінації учасників і обмеження конкуренції.

КП «Аульський водовід» поінформувало редакцію «Верховенство права», що недоліки, вказані учасниками, були негайно усунені, і заново оприлюднені внесені до тендерної документації зміни. Відбулася процедура відкритих торгів при наявності трьох учасників — ТОВ «Люкс Рітейл», ТОВ «Скайторг» та ПП «Химагроснаб».

Наша редакція вже висвітлювала тему внесення замовниками в тендерну документацію умов про надання документів, виданих нещодавно ліквідованими дозвільними органами. Не дивно, що у можливих учасників, що виходять на ринок після ліквідації так структур, виникають побоювання про обмеження конкуренції. Мабуть, замовникам дійсно потрібно уважно підходити до складання переліку аналогів експонованих документів.

Якщо Вам відомі факти про порушення законодавства про публічні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

 

Теги: Аульський водовід, Дніпропетровська облрада, УкрСЕПРО, Національне агентство з акредитації

Коментарі 0

Залишити коментар
Источник

Most Popular

To Top