Новини Донецька

До підпалу угорського центру в Ужгороді причетний ультраправий німецький журналіст і симпатик «ДНР/ЛНР»

Громадянин Польщі Міхал Прокопович, якого звинувачують у причетності до підпалу будинку спілки угорців в Ужгороді, заявив під час засідання суду, що отримав вказівки від нападу німецького журналіста, який працював консультантом депутата німецького парламенту від ультраправої «Альтернативи для Німеччини». Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Всі дії були здійснені у відповідності з чіткими інструкціями Мануеля Оксенрайтера. Моєї ініціативи в цьому не було. Основною метою було не розпалити міжнаціональну ворожнечу, а скомпрометувати «українських бандерівців», — заявив Михайло Прокопович.

Перше судове засідання у справі про підпал угорського центру в Ужгороді розпочалося у польському Кракові.

«Радіо Свобода» повідомляє, що минулого тижня в листуванні в російській соціальній мережі «ВКонтакте» Оксенрайтер категорично заперечував свою причетність до підпалу Угорського культурного центру, назвавши цю версію «нісенітницею». При цьому серед його друзів у соціальній мережі виявився один з паліїв, Томаш Рафал Шимковяк (його сторінка зараз видалено). «Після питання про те, чи знайомий Оксенрайтер з ким-то з громадян Польщі, обвинувачених у підпалі, він закрив доступ до свого профілю для користувачів, які не є його друзями», — пише видання.

«Радіо Свобода» також зазначає, що Мануель Оксенрайтер відомий як регулярний «викривач злодіянь» «української фашистської хунти» в ефірах російських телевізійних «Першого каналу» і RT, друг російського політолога, лідера так званого «Міжнародного євразійського руху» і ідеолога «євразійської цивілізації» з центром у Росії Олександра Дугіна, «спостерігач від Німеччини» на «виборах», які влаштовували угруповання «ДНР» і «ЛНР», і частий гість в окупованому Росією Криму, куди він їздить, порушуючи законодавство України.

Источник

Most Popular

To Top