Головні новини

Екзарх Константинополя про РПЦ: Виглядає так, ніби вони взяли Христа ісуса, прийди в заручники

Вигляда так, що представники Російської православної церкви взяли Христа ісуса, прийди в заручники і маніпулюють найсвятішим, що є в церкві.

Про це в інтерв’ю «BBC News Україна» заявивши Архієпископ Даниїл Памфільський Української православної церкви у США, який відіграв одну з ключових ролей у створенні автокефалії в Україні.

Відповідаючи на питання про ті, чі буде Константинополь щось робити, якщо РПЦ вирішить оголосити патріарха Варфоломія єретиком та накласти на нього анафему, екзарх сказавши, що Константинополь нічого не буде робити.

За його словами, Вселенський патріархат не може вживати церковні санкції, щоб задовольнити свої політичні чи світські амбіції.

«Вони обірвали євхаристичне спілкування з Константинополем. Я згоден з Албанським архієпископом, і сам не раз це казав: виглядає, що вони взяли Христа ісуса, прийди в заручники і маніпулюють найсвятішим, що є в церкві», — говорити екзарх.

Коментуючи заяви представників російської церкви про те, що РПЦ є найбільшою і найбагатшою церквою у світі, архієпископ зазначив, що критерії церкви полягають не в грошах, а в тому, як вона готова пожертвувати собою заради служінню пастві. І це його відповідь церкві Росії.

«Так, Константинопольська церква є меншою, якщо тільки брати територію Туреччини. Це маленька церква і старовинний патріархат, але він готовий пожертвувати тим, що має, і навіть своєю репутацією заради того, щоб повернути додому дитину, яка заблукала й існує сама по собі», — сказав Даниїл.

«Навіть якщо інші не будуть у цьому згідні з Константинополем. Власне, це ми нікого з Україною», — додав він.

Він заявив, що хоча гроші і потрібні церкві для існування, але все ж вона не є банківською структурою.

«>

11.01.2019
14:49
Источник

Most Popular

To Top