Головні новини

Ескалацією в Керченській протоці Росія намагається вплинути на майбутні вибори в Україні, – Волкер

Росія намагається вплинути на українські вибори, так само як вони намагалися вплинути на вибори в Німеччині, Франції.

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що ескалацією в Керченській протоці Росія намагається вплинути на політику Києва.

К. Волкер в інтерв’ю «Голос Америки», опублікованому в четвер, відповідаючи на питання, що Росія намагається домогтися ескалацією, сказав: «Я думаю, що вони намагаються вплинути на політику в Києві, виставити уряд в поганому світлі, мовляв, ці речі все ще тривають. Зрозуміло, що український уряд не може це контролювати, рушійною силою тут є Росія. І не можна розглядати цей інцидент поза широкого контексту».

На уточнююче питання, чи розглядає він це в контексті виборів, спецпредставник Держдепартаменту США заявив: «Так, абсолютно. Я думаю, що Росія намагається вплинути на українські вибори, так само як вони намагалися вплинути на вибори в Німеччині, Франції. Чого вони не розуміють, так це те, що українці змінилися, у них сильніше відчуття національного духу та ідентичності».

Від також зазначив, що РФ роками «закладала цеглини, які призвели до цього інциденту». «Претензія на анексію Криму, претензія на територіальні води, побудова мосту, посилення військово-морських патрулів, одностороння претензія на контроль над доступом до Азовського моря. Ми говорили з партнерами і передбачали саме такі дії», — сказав К. Волкер.

За його словами, українська влада правильно зробили, що підняли питання дій Росії на рівні НАТО, ЄС і на двосторонньому рівні, так як «це те, що ми всі повинні визнати неприйнятним».

Він також відзначив «витримку українських капітанів і моряків», які намагалися мирно пройти Керченський полив і не стріляли у відповідь на атаку Росії. «Вони намагалися уникнути конфлікту і вели себе відповідально», — підкреслив К. Волкер.

Що стосується можливого посилення санкцій відносно РФ через атаки в Керченській протоці, то, як зазначив К. Волкер, «потрібно дотримуватися духу існуючих санкцій». «Вони не можуть бути каральними по відношенню до звичайним росіянам і українцям».

Він також нагадав, що Конгрес США підготував закон про введення нових санкцій проти Росії із-за хімічної атаки в Солсбері, а Адміністрація президента, відповідальна за імплементацію цього закону, може вибрати різні санкційні заходи, запропоновані Конгресом. «І чим більше росіяни роблять таких речей, як атакують українські військові кораблі і захоплюють українських моряків, тим більше ймовірність, що Адміністрація вибере більш жорсткі заходи», — сказав К. Волкер.

“>

07.12.2018
11:36
Источник

Most Popular

To Top