Генпрокурор Луценко йде у відставку

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у вівторок подасть заяву про свою відставку.

Про це він сказав, виступаючи у Верховній Раді, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За його словами, тимчасова слідча комісія з розслідування справи про вбивство радника мера Херсона та активістки Катерини Гандзюк буде неефективною.

«Організаторам ТСК потрібен не результат. Їм потрібен піар для боротьби за владу. Я кажу речі, які ніколи ще не говорив, але я вважаю важливим їх сказати… Сьогодні звинувачують не тих, хто вбив Гандзюк та затриманий національною поліцією, а тих, хто на думку слідчого не вказує на потрібну їм замовника. Це все боротьба за владу», — додав він.

«Щоб не було сумнівів, що за владу ніхто не чіпляється, я сьогодні подаю заяву про відставку президенту України і ви в парламенті повинні розглянути це питання. Прошу зробити це на цьому тижні», — сказав він.

Луценко заявив, що не може допустити «двовладдя в країні, коли правоохоронну систему знищують бездоказово, навіть при розкритому злочин».

«Як глава правоохоронної системи сьогодні подам заяву, а вам вирішувати, чи Мустафа Найєм (нардеп – ред.) буде керувати слідством і встановлювати з екранів телевізора винних, або правоохоронні органи, які несуть за це кримінальну відповідальність», — сказав Луценко.

Після смерті активістки Катерини Гандзюк Українські правозахисники заявили, що міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і генеральний прокурор Юрій Луценко повинні піти у відставку за нездатність реформувати правоохоронну систему в державі.

За словами правозахисників, саме розслідування нападу на Катерину Гандзюк показало нездатність правоохоронної системи ефективно розслідувати напади на громадських активістів, які відбулися в Україні після революції.

Нагадаємо, вранці 5 листопада народний депутат України Світлана Заліщук звинуватила парламентську коаліцію в блокуванні розслідування фактів нападів на громадських активістів з «Списку Гандзюк» і повідомила про свій намір разом з іншими народними депутатами вимагати на засіданні погоджувальної ради створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування фактів нападів.

Депутати визначаться з представниками в ТСК у справі Гандзюк.

Most Popular

To Top