Новини Донецька

Геращенко різко критикує Червоний Хрест і ОБСЄ «страусину» позицію щодо ситуації з нашими полоненими

Україна готова передати російських консулів трьох росіян зі «списку 25» в обмін на наших військових, яких 4 роки утримують у Донецьку — Глондаря, і Корінькова Пантюшенко. Про це на своїй Фейсбук-сторінці за результатами переговорів у Мінську 13 лютого повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Однак, за її словами, на цей обмін російська сторона не дає згоди.

Геращенко також повідомила, що «українські заручники в ОРДЛО не мають права на телефонний дзвінок».

«Останній раз МКЧХ (Міжнародного комітету Червоного хреста — ред.) передавав листи в’язням у вересні минулого року, і за ці роки в цей раз — передачу. МКЧХ жодного разу не мав можливості спілкування з утримуваними. І ми очікуємо від МКЧХ більш активної позиції щодо заручникам, а не страусиної», — заявила Геращенко.

Вона підкреслила, що українська делегація в Мінську висловила протест, що Росія та їх маріонетки блокують навіть право наших в’язнів «на дзвінок і лист, а ОБСЄ і МКЧХ публічно не зважилися навіть на глибоку стурбованість з цього приводу».

«Звернулися до Посла Фрішу із закликом негайно відвідати заручників на окупованих територіях і прикласти всі зусилля, щоб налагодити систематичну передачу листів і можливість дзвонити рідним. Сподіваюся, незабаром такий візит до Луганська відбудеться. Також ми звернулися до Посла Сайдику сприяти передачі листів рідних українських заручників і він пообіцяв це зробити», — підсумувала Геращенко.

Источник

Most Popular

To Top