Глава МЗС Австрії скасувала візит в Росію з-за шпигунського скандалу

Міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль (Karin Kneissl) скасувала запланований на 2 і 3 грудня візит до Росії через підозру в шпигунстві.

Про це розповіла газета Kronen Zeitung. Кнайсль також викликала до себе російського посла. На запланованої зустрічі повинен був обговорюватися російсько-австрійський форум у Сочі, який анонсував під час червневого візиту до Відня президент Володимир Путін, – повідомляє Лента. Канцлер Себастьян Курц зажадав від Росії пояснень у зв’язку зі шпигунським скандалом.

«Будь шпигунство неприйнятний, у тому числі російське шпигунство в Європі», — заявив глава австрійської держави.

Він також додав, що підстави поки є лише для підозр, а не для звинувачень, проте розслідування вже розгорнуто. На новину про викриття в Австрії російського агента відреагував і міністр оборони країни Маріо Кунасек.

«Цей випадок підтверджує, що навіть після холодної війни нейтральні держави стають цілями шпигунства», — сказав він.

На спільній прес-конференції з Курцем Кунасек повідомив, що австрійські спецслужби почали роботу відразу після того, як отримали від дружньої іноземної розвідки інформацію про ймовірного шпигуна.

У підозрюваного конфіскований ноутбук та інші технічні засоби. Раніше 9 листопада повідомлялося про затримання в Австрії відставного полковника австрійських збройних сил за підозрою в тому, що він більше 20 років шпигував на користь Росії, передаючи їй секретні відомості.

“>

09.11.2018
16:53
Источник

Most Popular

To Top