Новини Донецька

Глава МЗС Данії Кофод поцікавився проблемою водопостачання Донбасу і відвідав КПП «Майорське»

Глава МЗС Данії Йеппе Себастіан Кофод і голова
Донецької військово-цивільної обладміністрації Павло Кириленко
Facebook голови Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павла Кириленка

Міністр закордонних справ Данії Йеппе Себастіан Кофод поцікавився у голови Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павла Кириленка проблемою водопостачання Донбасу. Зустріч відбулася на контрольно-пропускному пункті «Майорське», біля лінії розмежування, повідомив Кириленко на Facebook.

Новини по темі: Україна не буде відновлювати водопостачання в Крим до повної деокупації, — Кориневич

«Про війну і викликаних нею проблеми водопостачання Донецької говорили з міністром закордонних справ Королівства Данія Йеппе Себастіано Кофодом», — повідомив глава Донецької військово-цивільної обладміністрації.

Новини по темі: Лисичанськ в черговий раз відключать від водопостачання

Він розповів Кофоду, як війна позначилася на компанії «Вода Донбасу», стабільній роботі якої постійно загрожують бойові дії. Компанія працює практично на межі своїх можливостей, часто — завдяки підтримці міжнародних партнерів. Проблему поглиблює і окупаційна влада: борг окупованій території перед «Водою Донбасу» на початок цього року перевищує 41 млн євро.

На цьому тижні за рахунок коштів Червоного Хреста укладено угоду з міжнародною компанією аудиту на проведення аналізу фінансового й операційного стану компанії. Його результати очікуються в жовтні.

Проект з модернізації компанії «Вода Донбасу» планується реалізовувати за чотирма основними напрямками: відновлення водопостачання, стабільне цілодобове постачання, якісна питна вода, енергоефективність і енергонезалежність.

Кириленко запевнив Кофода в готовності розглядати всі можливі варіанти співпраці з Данією в даному питанні.

Нагадаємо, у вересні фонд ООН UNICEF направив жителям тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей гуманітарну допомогу, включаючи обладнання для водопостачання. Навесні 2019 року на Донбасі 16 населених пунктів залишилися без водопостачання.

Most Popular

To Top