Новини Донецька

Глава СБУ: Путін фактично санкціонує таємні вбивства по всьому світу

Знайшла підтвердження інформація Служби безпеки України про причетність позаштатного підрозділи ГУ ГШ ЗС РФ під назвою ПВК «Вагнера» до вбивства в Центральноафриканській республіці (ЦАР) російських журналістів Джемаль, Радченко і Расторгуєва. Про це заявив глава СБУ Василь Грицак, — повідомляє прес-центр СБУ.

У повідомленні нагадується, що 20 грудня 2018 СБУ оприлюднила інформацію про можливу причетність позаштатного підрозділи ГУ ГШ ЗС РФ під назвою ПВК «Вагнера» до вбивства в ЦАР російських журналістів — О. Джемаль, К. Радченка і О. Расторгуєва.

СБУ встановила, що найманці «Вагнера» залучаються керівництвом військової розвідки РФ на ротаційній основі до виконання службових завдань в ЦАР у складі структури прикриття — «служби безпеки» комерційної фірми, афілійованої з усе тим же «кухарем», а за сумісництвом російським бізнесменом Е. Пригожиним — ТОВ «М-Фінанс».

Одночасно глава СБУ Василь Грицак звернувся до світової спільноти із закликом по організації міжнародного розслідування таємної діяльності російських найманців в ЦАР.

Інформація СБУ 10 січня знайшла підтвердження в оприлюднених результатах власного розслідування обставин вбивства журналістів в ЦАР Центром «Досьє» російського опозиційного політика Михайла Ходорковського. Названі на матеріалах Центру особи, підозрюваних у скоєнні цього заздалегідь спланованого спецслужбами РФ зухвалого злочину, входять у число 10 найманців, персональні дані яких були названі СБУ — Олександр Стільників (особистий номер в ПВК «Вагнера» М-5661) і Валерій Захаров (М -5658).

Також підтверджена причетність обох російських найманців до комерційної структури Е. Пригожина — ТОВ «М-Фінанс». Слід зазначити, що СБУ з жовтня 2017 р. інформує про розширення масштабів таємної діяльності ПВК «Вагнера» і систематично публікує відповідні докази російської терористичної діяльності в Україні, Сирії, ЦАР, — наголошується в повідомленні.

«Путін, називаючи злочини ПВК «Вагнера» продавлюванням бізнес-інтересів, фактично санкціонує таємні вбивства по всьому світу. Тільки спільними зусиллями це можливо зупинити», — заявив В. Грицак.

Він зазначив, що СБУ готова надати наявні в Службі матеріали та необхідну допомогу міжнародним расследователям для викриття злочинної діяльності російських спецслужб у світі.

Источник

Most Popular

To Top