Новини Донецька

ГПУ хоче допитати Авакова по справі про можливий замах на побіжного Януковича

Генеральна прокуратура України має намір провести допит міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова в рамках справи про можливий замах на колишнього президента Віктора Януковича в 2014 році. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

При цьому джерело не повідомив дату виклику на допит глави МВС. За інформацією «РБК-Україна», допит призначено на 13 грудня. Справа зареєстровано судом за заявою адвокатів Януковича про нібито замах на нього.

«Необхідність у допиті Авакова виникла у зв’язку з обставинами, викладеними в заяві», — додало джерело.

Янукович, його захист у судовому процесі про держзраду, а також ряд свідків заявили про підготовлюваний на нього замах в лютому 2014 року. Так, екс-охоронець колишнього президента Сергій Бернацький стверджував, що Янукович збирався відвідати 22 лютого 2014 року «З’їзд депутатів усіх рівнів» в Харкові, однак службою безпеки президента було прийнято рішення скасувати відвідування з’їзду у зв’язку з інформацією про підготовку на нього замаху.

У 2017 року начальник Управління державної охорони Валерій Гелетей в інтерв’ю газеті «Сьогодні» заявив, що жоден факт замаху на екс-президента Януковича не був встановлений. «У рамках проведеного раніше службового розслідування жоден факт замаху не встановлено. Були опитані всі військовослужбовці УДО, що перебували в складі останніх кортежів Януковича і відмовилися покидати територію України разом з ним, – ніхто не заявив про якісь замахи», — розповів Гелетей.

Источник

Most Popular

To Top