Новини Донецька

Громади Донецької області за рік заробили на оренді землі трохи більше 100 млн гривень

Десять громад Донецької області отримали 108,9 млн грн від плати за землю за минулий рік, що становить 17,5% від власних надходжень податків і зборів. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування.

За словами радника з питань місцевих фінансів Донецького ЦРМС Сергія Ивахнина, плата за землю є другим за величиною показником у складі власних доходів громад.

За цими показниками лідерами стали дві сільські ВІДГ — Шаховська (де плата з 1 га становила 1258 грн) і Андріївська (1121 грн/га).

Найнижчі показники мають дві інші сільські громади – Званівська (66 грн/га) і Ильиновская (81 грн/га).

У міських громадах цей показник коливається від 111 грн/га в Миколаївській ВІДГ до 282 грн/га в Соледарской ВІДГ.

Середній показник серед усіх громад склав 260 грн/га.

«Можливо, на низькі показники віддачі з одного гектара плати за землю впливають і суб’єктивні показники — розташування, якість ґрунтів, доступність. Але основними факторами завжди є люди, які обробляють або надають цю землю в користування. Тому з метою збільшення надходжень до бюджету плати за землю важливо провести систематизацію даних про платників та об’єктів оподаткування, проаналізувати наявну базу договорів оренди землі та власників земельних ділянок, щоб запобігти втрати бюджету внаслідок ухилення землевласників і землекористувачів від плати за землю. Тим більше зміни в Податковому кодексі дозволяють органам місцевого самоврядування отримувати інформацію від податківців про нарахування, сплату та боргами в розрізі видів платежів», — прокоментував радник ЦРМС.

Источник

Most Popular

To Top