Головні новини

Харківський глухий кут. Як Кернес посварив Порошенко і Райнина

«Глава Адміністрації президента з питань Харківської області» — так жартома називають Ігоря РАЙНИН його недоброзичливці.

«У нас Кабмін — це філія Вінницької облради, а другий поверх АП (де кабінет РАЙНИН — УП) — Харківської. Іноді складається враження, що РАЙНИН ніщо крім Харкова і не цікавить», — пояснює УП суть «жарти» один з членів команди Порошенка .

Інтерес глави АП у Харків — річ цілком зрозуміла. За час роботи на президента Ігор Львович зумів домогтися дуже відчутного впливу в цьому регіоні. Будучи сам харків’янином, Райнин це місто знав і любив.

Але не тільки він. Десь близько півроку тому в оточенні президента несподівано з’явився ще один «любитель Харкова» — депутат Олександр Грановський.

Нарешті, його поява в окрузі в Київському районі Харкова могла б пройти непомітно, як, скажімо, діяльність іншого повіреного президента Ігоря Кононенко в Обухові. Могла б, але не пройшла.

Глава АП дивився на борди Грановського «Люблю Харків!» і бачив у них не що інше, як початок інтервенції на ввірену йому територію. Віддавати її в чужі руки Ігор Львович не збирався. Чого б це йому не коштувало.

Нехай навіть і крісла глави Адміністрації президента.

Вибори в Харкові: Райнин або Кернес

Петро Порошенко вже давно знав , що піде в президенти вдруге. Приблизно два роки тому на Банковій почали лунати розмови про те, як зробити так, щоб ім’я чинного і майбутнього президента було незмінним.

Публічно Петро Олексійович робив вигляд, що рішення балотуватися повторно ще не прийнято. Насправді робота на переобрання йшла повним ходом: від спроб створити єдину партію влади і усунення «наступників» до підбору голови штабу .

Головна ставка в стратегії президента була зроблена на пошук «своїх бояр» — залучення впливових регіональних лідерів до роботи на перемогу Порошенка. Умовно, якщо в Одесі впливовою фігурою є Геннадій Труханов, то Порошенко повинен працювати саме Труханів, якщо в Дніпрі Борис Філатов — то Філатов.

Якщо в Харкові Кернес? «Це — Кернес», — відповів оточення Порошенко. «Так Райнин», — подумав Райнин.

На користь глави АП говорило те, що в його руках були практично всі важелі управління областю.

«Всі знають, що без Ігоря в Харківській області зараз нічого не робиться. У нього там своя людина керує СБУ, прокуратурою, податковою», — пояснює УП один з членів оточення президента.

Крім того, Райнин перед призначенням главою АП був губернатором саме Харківській області. А нинішня очільниця Харківської ОДА Юлія Світлична — пряма креатура Ігоря Львовича.

Нарешті, під час свого губернаторства Райнин вже мав домовленості з Кернесом на місцевих виборах 2015 року. Тоді Геннадій Адольфович успішно «кинув» команду президента. Тому Райнин категорично проти роботи з мером Харкова ще й на президентських виборах.

«Ну, як ми можемо працювати з Кернесом? Він під російськими прапорами стояв у 2014-му! Коли розганяли Майдан, він прославляв» Беркут «і готував Януковичу» форуми «. А тепер він підтримує нас? Правда? Коли Кернес розсилає листівки за підписом Порошенка , то це більше б’є по рейтингу президента в Харкові, ніж будь-які Мальдіви «, — обурюється співрозмовник в оточенні глави АП.

УП вже писала, що питаннями організації виборів у штабі Петра Порошенка займається не Райнин . Їх вирішують його перший заступник Віталій Ковальчук і депутат Сергій Березенко. Виявилося, що у них дещо інший погляд на ситуацію і свої аргументи.

По-перше, свій вплив в Харківській області Райнин отримав з рук президента. Порошенко як попризначав людей Ігоря Львовича, так може і познімати.

По-друге, якщо Кернес вже «кинув» РАЙНИН, то тепер ефективніше Порошенко домовлятися з тим, хто «кинув», а не з тим, кого кинули».

Судячи з того, що Кернес, не криючись, підтримує кандидата Порошенко Петро Олексійович зробив вибір не на користь РАЙНИН. Але правильний вибір?


ФОТО: ПРЕС-СЛУЖБА ХАРКІВСЬКОЇ ОДА

«Треба розуміти Харків. Там завжди було співвідношення десь 30 на 70: проєвропейських 30%, умовних» ватников «- 70%. Ось на цих 30% Порошенко міг розраховувати. Щось би відкусила Юля, але в цілому це були його виборці. Але Кернес обіцяє йому 40% з «вати», і Петро вірить «, — розповідає один з впливових харків’ян при високій посаді.

«Але Кернес їх не дасть. Не зможе. Тому нехай навіть він особисто кожного попросить, але все Порошенко, Тимошенко, Аваков — це вороги для них. І виходить, що Петро і там втратить, і тут не отримає», — додає він.

Хто більше адвокат Харкова: Райнин або Грановський

Орієнтація Порошенко не в своїй главу АП, а на Кернеса, ображала РАЙНИН, але не вибивала з президентської обойми остаточно. До виборів багато часу, влада в регіоні була в руках Ігоря Львовича, і його статус «повіреного президента» з питань Харківській області був монопольним.

Поки на вулицях Харкова з’явилися білборди «Люблю Харків. Олександр Грановський».


ФОТО: KHARKIVTODAY

Поява «адвоката Харкова» на території РАЙНИН викликала цілу бурю емоцій в АП.

По-перше, це було сприйнято як сигнал, що Порошенко остаточно зробив ставку на Кернеса, якщо відправив до нього ще й Грановського.

По-друге, поява останнього в Харкові стала своєрідним магнітом для тих, хто хотів передати якісь «сигнали» Порошенко.

«Всім треба свій голос в АП, людина, яка має доступ до вуха президента. Райнин передавав Порошенко тільки те, що сам вважав за потрібне передати. Грановський в цьому плані зручніше», — розповідає у розмові з УП один з харківських політиків, яких прийнято називати демократичними опозиціонерами.

По-третє, як зазначалося вище, вплив РАЙНИН в регіоні безпосередньо пов’язаний з довірою президента. Харківське «відрядження» Грановського могло бути сигналом, що Порошенко шукає шляхи диверсифікувати свій вплив у регіоні.

Сам Грановський ніколи не приховував, що раптовий напад «кохання в Харків» не випадковий. Але депутат стверджував, що приїхав в місто виключно заради того, щоб звернися по округу в Раду.

«Грановський і Кернес знайомі року з 2007-го, відтоді дружать. Кернес сам запропонував Грановському звернися по округу Кірша (нинішній депутат від НФ — УП), бо нічого для міста не зробив. Гені треба нормальний мажоритарник, який може вирішувати питання . А то у нього в Харкові Писаренко, то Хомутинник, яких цікавлять тільки свої шкурнякы » , — розповідає джерело, близьке до Грановського, в розмові з УП.

«Саша намагався донести РАЙНИН, що він поїхав у Харків сам по собі, ніхто його туди не відправляв перебивати вплив в Ігоря. Але слухає, киває і каже, що, мовляв, зараз ти нічого не робиш, але можеш почати будь-який момент. А Грановський реально ж поїхав, тому що має шанси там пройти в Раду «, — додає він.

Щодо шансів переобратися по харківському округу, то ще все досить туманно. Співрозмовники УП в одній з партій, яка проводила соціологію на окрузі Грановського, стверджують, що поки соратник президента не тільки не перший в рейтингу, але навіть не другий.

«Київський район Харкова — це таке інтелігентська гніздо. Там всяка професура живе, студенти. А Харків ж вважає себе Меккою юристів. Він навіть на адвокатів з Києва дивиться зверхньо, а навчених заочно в Тернополепросто не бачить», — розповідає виходець з Харкова, який побував на високих посадах і в цьому регіоні, і в Києві.

Антикернесивський союз: Райнин і Аваков

Поки глава АП Ігор Райнин горів праведним гнівом, у нього з’явився несподіваний союзник — глава МВС Арсен Аваков.


ФОТО: ЦЕНЗОР.НЕМАЄ

Вони обидва з 30 проєвропейських відсотків харків’ян. Обидва вважають Кернеса ворогом. Вони разом були у харківській «Батьківщині», а коли Аваков вимушено емігрував до Італії, Райнин фактично керував партією Тимошенко на Харківщині.

Нарешті, вони все одно недолюблюють Березенко-Ковальчука, які не мають права щось вирішувати «їх Харкові».

Спочатку цей союз існував на рівні фобій в Адміністрації президента. Але поступово почав вимальовуватися в абсолютно реальну конструкцію.

Спочатку на Банкову прийшов несподіваний лист. Підписаний він був 600 харківськими партійцями БПП. Суть листа зводилася до того, що рядові члени партії» обурювалися, що виборчий процес в області та самому Харкові розділили, і вибори в обласному центрі віддали «проросійським елементами».

 

 

Далі — більше. 6 травня в Харківській обласній раді відбулося щось небувале. Із 120 депутатів ради 90, тобто три чверті складу, увійшли в нову депутатську групу «Єдність і розвиток Харківщини». Туди увійшли майже всі фракції від БПП і «Нашого краю» до «Батьківщини», «Відродження» і «Опоблоку».

Очолила цю групу губернатор Юлія Світлична.

Якщо дивитися з Києва, то нічого особливого в такій новині немає. Але для нашої історії вона має колосальне значення.

«Якщо пам’ятаєте, то в 2010 році Аваков був губернатором Харківської області. І між першим і другим туром виборів президента його зняли. Ющенко тоді подзвонив Авакова і сказав» працюємо на Януковича «. Аваков відмовився, і його зняли через голосування в облраді. Порошенко такої можливості зняти Світличну тепер не має «, — розповідає УП джерело в оточенні Авакова.

Те, що глава МВС «сприяв» такого об’єднання в облраді, не секрет ні для кого на Банковій, і сам Аваков не приховує своєї участі в «добрій справі».

Але і це не все. Як розповідають співрозмовники УП в харківських політичних колах, де з грудня в області змінилася інформаційна картинка.

«У РАЙНИН тут є свої ЗМІ, невеликі, але є. Так от там раніше показували Світличну і Порошенка. А тепер — тільки Світличну. А часом і Тимошенко. І раніше Світлична говорила про перемоги Порошенко, а тепер фактично говорить словами Авакова про» необхідність забезпечити в області та Харкові чесні вибори «, — розповів співрозмовник УП.

В нинішніх реаліях слова губернатора означають, що не можна дати Кернесу працювати звичними для неї методами. Нехай навіть він «працює» на президента.

«Це саботаж Якщо ви знаєте інше слово, то підкажіть. Як назвати, коли член команди робить все наперекір іншим? Він же працює не проти Березенко або Кернеса, а проти президента», — не приховує обурення один з найближчих соратників президента.

«І, головне ж, не ясно, це Райнин просто задружився з Аваковим. Дійсно він шукає виходу на» жінку з косою «. І якщо так, то що буде з виборами в Харківській області?» — додає інший штабіст Порошенко.

Сам же Райнин продовжує запевняти президента, що він його вірний соратник і з Тимошенко ніяких переговорів не веде. Але сприймати роботу з Кернесом не може і не буде.

«Нам з цією людиною не може бути по дорозі. Райнин не лізе в кампанію, щоб не заважати тим, хто взявся її вести. Але терпіти Кернеса він не може», — пояснює джерело в оточенні глави АП.

Тому ситуація виглядає як класичний пат.

«Так і живемо. Переконати Ігоря ми не можемо, і вигнати його з команди теж не можна. Як тільки його відправлять у відставку, то це відразу підхопить Тимошенко та інші, все перекрутять і використовують проти нас. Сидимо. Чекаємо, у кого першого здадуть нерви «, — зізнаються в # КомандиПорошенка.

13.02.2019
11:03
Источник

Most Popular

To Top