Новини Донецька

«Хлопці тримаються мужньо». Консул України відвідав чотирьох полонених моряків у Москві

Консул України Альберт Черняков в Москві відвідав кількох полонених моряків Військово-морських сил України, що містяться в московському слідчому ізоляторі. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмилу Денисову.

За її словами, Черняков відвідав Дениса Гриценка, Романа Мокряка, Юрія Без’язичного і Богдана Головаша.

«Наші хлопці ніяких скарг не висловлювали і тримаються мужньо. Зокрема, коли консул поцікавився у Дениса Гриценко його справами, він, як справжній капітан, у відповідь запитав: «Як почувають себе поранені хлопці?». Все передавали рідним, щоб ті не хвилювалися», — сказала омбудсмен.

Денисова також повідомила, що моряки отримали посилки і одяг від волонтерів, 7 грудня їм перерахували фінансову допомогу — 74 долара на людину.

За словами Денисової, Черняков планує відвідати інших шістьох полонених 11 грудня, а 12 грудня — ще п’ятьох.

Також Денисова додає, що консул у ніч на 7 грудня відвідав трьох поранених моряків в СІЗО «Матроська тиша». За його словами, незважаючи на осколкові поранення, їх стан здоров’я задовільний. Також консул не підтверджує інформацію про те, що одному з полонених ампутували пальці руки.

У повідомленні нагадується, що 25 листопада російські прикордонники ФСБ в Керченській протоці відкрили вогонь по українських кораблях, які йшли з Одеси до Маріуполя, і захопили три кораблі і 24 члени їх екіпажів. Троє українських військових при цьому були поранені.

Источник

Most Popular

To Top