Хто з нардепів-мільйонерів отримує компенсацію на житло за рахунок українців (відео)

З 170 парламентаріїв, які отримують компенсацію на оренду житла в столиці, майже 120 задекларували мільйони заощаджень. І не менш 25 з них ще точно мають, де жити в Києві або в елітному передмісті.

Так відбувається, тому що апарат парламенту налічує компенсацію, не перевіряючи, чи є у власності депутата або його сім’ї столичне житло.

Про це йдеться в розслідуванні Олександра Курбатова для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

За законом, який парламентарі прийняли самі для себе, ті з них, хто не володіє житлом у столиці і 30 кілометрів навколо, мають право на компенсацію з бюджету. Тобто з грошей платників податків. Щомісяця — 20 000 гривень за оренду квартири чи кімнати в готелі «Київ». За один день налічується 650 гривень.

І серед одержувачів такої компенсації виявляються не тільки офіційні мільйонери, але й офіційні власники житла в столиці або 30-кілометровій зоні навколо Києва.

Приміром, колишній регіонал, а нині член депутатської групи «Воля народу», Ігор Молоток, який разом з сім’єю задекларував близько 20 мільйонів гривень заощаджень і особисто володіє заміським маєтком у селі Романків, під Києвом. Незважаючи на це, він щомісяця отримує бюджетну компенсацію за оренду житла.

У коментарі програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом» нардеп Молоток спочатку намагався пояснити компенсацію тим, що його маєток занадто далеко від Києва. Насправді ця нерухомість розташована менш ніж за 30 кілометрів від Верховної Ради. Тому компенсація на житло в його випадку — це пряме порушення закону.

Коли журналісти нагадали про це, Ігор Молоток згадав про ремонт. Мовляв, з-за ремонту він не може користуватися будинком. Цей аргумент теж не витримує критики, тому що в робочі дні вранці біля заміського будинку коштують іномарки, і в Києві дружина депутата володіє квартирою на півтори сотні квадратів.

Ремонтом у київській квартирі ринковою вартістю кілька мільйонів гривень виправдовує отримання компенсації за житло та нарфронтовец Володимир Шкварилюк. Він з дружиною купив цю квартиру в липні 2016 року. У минулому році сім’я Шкварилюк поповнила автопарк з двох Вольво і Тойоти, новими Мерседесом і БМВ. Але від щомісячної компенсації Шкварилюк не відмовився. Мовляв, ремонт в квартирі, придбаної два роки тому, ще не скінчився.

У опоблоковца Дмитра Колесникова і його дружини — дві квартири майже на дві з половиною сотні квадратів у столичному будинку біля Національного антикорупційного бюро.

«Я живу в місті Кривий Ріг. Приїжджаю в Київ і маю право, як народний депутат на номер у готелі «, — пояснює отримання компенсації Дмитро Колесніков. І коли чує про київських квартирах у будинку НАБУ — ховається в кулуарах Верховної Ради, куди журналістів не пропускають.

В одного з найбагатших депутатів Верховної Ради колишнього регіонала, а нині член партії «Відродження» Євгена Геллера — цілий палац з власним парком в Козині. Геллер задекларував понад 200 мільйонів гривень заощаджень. Але його прізвище щомісяця з’являється в списках депутатів, які отримують компенсацію за оренду житла в Києві.

Подібним чином діє і власник столичної квартири Аркадій Корнацький з БПП (задекларував 57 миллилнов заощаджень). Так робить Олександр Пресман, стан сім’ї якого становлять майже 80 мільйонів гривень, без урахування Майбаха, Бентлі, Порше Кайєн, Рэнж Ровера і, звичайно, столичної квартири.

Деякі з депутатів завбачливо оформили нерухомість на родичів. Так, нардеп від БПП Руслан Демчак, який має 136 мільйонів гривень заощаджень, отримує щомісяця по 20 000 гривень компенсації на житло, адже формально на нього оформлена лише невелика квартира на Вінниччині. А ось вишукане маєток під Києвом, з басейном та спортивним майданчиком, яким користується Руслан Демчак, записанно на його батька, колишнього вчителя фізкультури.

Працівники, що обслуговують заміську нерухомість, підтверджують, що парламентарій Демчак живе в цьому будинку, а його автомобіль відправляється вранці саме звідси.

Нарфронтовець Максим Поляков, фігурант «бурштинової справи» від «агента Катерини», теж щомісяця отримує по 20000 гривень компенсації, оскільки начебто не має житла у столиці. «Я за законом повинен отримувати. Немає у мене в Києві житла «, — говорить він.

Зате детективи Антикорупційного бюро встановили, що нардеп Поляків живе в пентхаусі на 227 м2 в столичному житловому комплексі «Кристал Парк». Офіційно — це квартира сестри Полякова. Але гроші на покупку пентхауса, який, до речі, коштував майже 11 мільйонів гривень, сестра Полякова, як встановили слідчі, отримала від помічниці самого Полякова.

Охоронець ЖК «Кристал Парк» на питання журналістів не заперечував, що Поляків користується цими апартаментами.

Київські квартири записали на дружин та іншу рідню і отримують компенсацію нардепи-мільйонери: Вадим Нестеренко (БПП), Антон Кіссе (Відродження), Віталій Барвіненко (Відродження), Станіслав Березкін (депутатська група «Воля народу»), Ігор Бриченко (Народний Фронт) Олександр Долженков (Опозиційний блок), Юрій Одарченко (Батьківщина), Іван Рибак (БПП), Владислав Севрюков (БПП), Олег Мусій (позафракційний депутат).

Депутатську нерухомість, зафіксовану в їх загальнодоступних деклараціях, апарат Верховної Ради, який і налічує компенсації, навіть не шукає. Договорів оренди тієї нерухомості, яка оплачується з бюджету, в апараті ВР теж не просять. І взагалі кажуть, що народні обранці не зобов’язані звітувати про витрачання компенсаційних коштів.

«Надання народним депутатам України довідок від готелі або власника житла для звітності про витрачених засобах, а також проведення перевірок Управлінням справами Апарату Верховної Ради України Законом України» Про статус народного депутата «не передбачено», — зазначив у відповіді програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом» Петро Боднар, перший заступник керівника Апарату Верховної Ради України.


Facenews

Most Popular

To Top