Головні новини

Хто за новими правилами не має право на субсидії в Україні

Про те, які вигоди дає монетизація субсидій, хто не має права її отримувати і які соціальні норми діють в Україні, на прес-конференції розповіли співробітники управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради.

ПРОГРАМА МОНЕТИЗАЦІЇ БУДЕ ЙТИ ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ «ОЩАДБАНК»

За словами начальника відділу управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики Дніпровського міськради Володимира Плаксія, 27 грудня 2018 року Кабмін України затвердив зміни по монетизації субсидій населенню. Якщо раніше цей аспект стосувався тільки економії на опаленні житла в опалювальний сезон, то тепер монетизація наданих субсидій стосується всіх комунальних послуг.

«Але тут важливо розуміти, що дана норма монетизації субсидій відноситься тільки до тих субсидиантам, які оформляють субсидію, починаючи з 1 січня 2019 року. Всі, у кого оформлені субсидії ще в минулому році, будуть отримувати нарахування економії на опалення в приватних будинках і квартирах з індивідуальним опаленням за старим варіантом через управління соцзахисту на місцях. І лише з 1 червня вони зможуть підключитися до цієї програми», — говорить Володимир Плаксій.

Для оформлення субсидії з монетизацією зекономлених ресурсів, треба в районному управлінні соціального захисту подати заявку на отримання субсидії нового зразка і заповнити нову декларацію з обов’язковим зазначенням номера мобільного телефону субсидианта, через який «Ощадбанк» буде тримати зв’язок з ним.

«Далі «Ощадбанк» від Міністерства соціальної політики України отримує реєстр одержувачів субсидій, який змінюється щомісяця, та заводить на кожного субсидианта свій розрахунковий рахунок. Міністерство соціальної політики перераховує «Ощадбанку» кошти з державного бюджету на кожного субсидианта, виходячи із виду і розміру нарахованої йому субсидії. Потім з цього розрахункового рахунку «Ощадбанк» перераховує кошти кожному постачальнику комунальних послуг за місцем проживання субсидианта по фактичному споживанню ним тієї чи іншої послуги.

З 1 червня невикористані кошти, видані субсидианту з державного бюджету, зараховуються йому на звичайну банківську картку, і людина має право використовувати ці гроші на свій розсуд. Монетизація субсидій дозволить, таким чином, привчити людей заощаджувати енергоресурси і раціонально їх використовувати», — пояснює Володимир Плаксій.

ПРАВО НА СУБСИДІЮ ТЕПЕР ТРЕБА ДОВЕСТИ

26 квітня 2018 року Кабмін затвердив нові правила призначення субсидій. В цілому, соціальні норми були знижені в середньому на 10%. І це, за словами Володимира Плаксія, призвело до того, що в Дніпрі різко знизилася кількість отримувачів субсидій. Так, якщо на 1 січня 2018 року в Дніпрі субсидію на послуги ЖКГ отримували 109,5 тисяч сімей, але на 1 січня 2019 року таких всього близько 59 тисяч сімей.

«За новими правилами не мають право на отримання субсидії від держави на оплату послуг ЖКГ сім’ї, якщо у них є:

 • безробітні працездатного віку, не перебувають на обліку в службі зайнятості;
 • хто із членів сім’ї протягом минулого року 60 і більше діб перебував за кордоном України;
 • до уваги береться дохід всіх членів сім’ї, зареєстрованих на житловій площі, незалежно проживає чи хтось із них спільно з потенційним субсидиантом чи ні;
 • потенційний субсидиант володіє приватним будинків у 200 і більше кв. м загальної площі або квартиров в 120 і більше кв. м загальної площі.

При будь-якому з таких умов сім’я не має за новими правилами права на отримання субсидії на оплату послуг ЖКГ від держави», — коментує ситуацію Володимир Плаксій.

Також головний спеціаліст з питань субсидій управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики Дніпровського міськради Віра Міщенко розповіла про нові соціальні норми при призначенні субсидії на місяць:

 • електроенергії 70 кВт/год на одержувача субсидії і за 30 кВт/год на кожного іншого члена сім’ї;
 • газу на опалення в приватному секторі або при індивідуальному опаленні в багатоквартирних будинках — 250 кубометрів;
 • опалення при його централізованого постачання — 48,87 кв. м на субсидианта і 13,06 кв. м на всю сім’ю в цілому;
 • водопостачання — 1,6 кубометра гарячої води, 2,4 кубометра холодної води і 4 кубометри водовідведення на кожного члена сім’ї;
 • газу для приготування їжі та інших потреб, крім опалення:
 • 3,3 кубометра на кожного члена сім’ї за наявності гарячого водопостачання;
 • 5,4 кубометра на кожного члена сім’ї без гарячого водоснабженияи з однією газовою плитою;
 • 7 кубометрів на кожного члена сім’ї без гарячого водопостачання з однією газовою плитою і однієї газової водоподогревательной колонкою.

Виходячи з цих норм субсидиант тепер сам може побачити, де і скільки він зможе заощадити грошей і монетизувати їх після 1 червня», — розповіла Віра Міщенко.

«>

11.01.2019
15:02
Источник

Most Popular

To Top