Головні новини

Кабмін зменшив видатки держбюджету за низкою програм

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Мінфіну у триденний строк доопрацювати підготовлені зміни в закон про держбюджет на 2018 рік. Відповідний проект постанови розглядався на засіданні уряду 5 грудня.

Зміни до бюджету вносяться шляхом перерозподілу, тому основні параметри бюджету змінюються не суттєво: доходи ростуть на 118,5 млн грн., до 918 млрд грн., витрати – на 230 млн грн., до 991,9 млрд грн.

Згідно з проектом постанови Мінфін збільшив витрати на виплату пенсій на 10,8 млрд грн. Додатково 227 млн грн. виділено на виплату доплат за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Разом з цим уряд зменшив видатки на 1,2 млрд грн. на реформу держуправління, на 979 млн грн. — на програму підтримки тваринництва, на 850 млн грн. — на підтримку фермерства.

Також на 260 млн грн. скорочені видатки бюджету на проведення приватизації і на 250 млн грн. – на фінансову підтримку сільгоспвиробників.

За інформацією Мінфіну, за демографічних обставин, стану на ринку праці і ряду інших факторів, невитрачені залишаються 7,2 млрд грн., які призначалися на виплату допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям.

Ці кошти пропонується також направити на вищезгадане підвищення пенсій. Витрати на обслуговування держборгу за курсового чинника скорочено на 2,5 млрд грн.

В частині фінансування (покриття дефіциту) Мінфін зменшив на 2,5 млрд грн. план по надходженнях від приватизації. Тепер у міністерстві очікують, що продаж державних активів принесе в бюджет 18,8 млрд грн. замість спочатку запланованих 21,3 млрд грн.

Також в бюджеті з’явився пункт про те, що нерозподілені залишки субвенцій на соціально-економічний розвиток та розвиток охорони здоров’я в селах будуть залишатися на рахунках місцевих бюджетів. Міста зможуть витратити ці кошти в 2019 р.

“>

06.12.2018
17:18
Источник

Most Popular

To Top