Новини Донецька

Київ пропонує НАТО створити окремий пакет допомоги Військово-морським силам України

Київ запропонував НАТО створити окремий пакет допомоги Військово-морським силам України. Про це повідомив постійний представник України в НАТО Вадим Пристайко на полях зустрічі міністрів оборони Альянсу в Брюсселі, — передає «Європейська правда».

«У нас є так званий пакет допомоги, в якому є різні механізми, зокрема трастові фонди. Одна з ідей — допомога нашого військово-морського флоту сформувати в один пакет, щоб побачити, які є потреби і які є можливості допомогти, щоб кожна країна могла знайти свою нішу», — сказав дипломат.

Україна передала Альянсу запит про підтримку в Чорному морі перед зустріччю міністрів оборони 13-14 лютого, зазначив він.

«Наш офіційний запит вже вступив в Альянс. Він узгоджений з нашими Збройними силами, переданий всім членам вже. На момент прибуття міністрів у них є наші прохання, наші запити. Ми працюємо над тим, щоб ці заходи були реалізовані», — розповів Пристайко .

За його словами, запит, зокрема, містить прохання фінансової, політичної і демонстративної підтримки (тобто присутності в Чорному морі), а також організації спільних навчань.

Міністр оборони України Степан Полторак під час неформального засідання з колегами з НАТО 14 лютого повинен пояснити їм, «на що витрачається підтримка, кошти, зусилля членів».

«Вони сподіваються, що ми скористаємося цим часом, який вони, умовно, купують для нас, і проведемо реформи», — сказав постійний представник України в НАТО, зазначивши, що мова піде, зокрема, про стан виконання Україною нового закону про національну безпеку.

«Ми просимо допомоги у розвитку інфраструктури наших Військово-морських сил, баз, корабельного складу, антикорабельных коштів. Розвідка, радари, обмін інформацією — все, що військові повинні запитати у інших країн за військової допомоги», — пояснив дипломат.

Нагадаємо, Великобританія організувала в Брюсселі неформальний сніданок союзників НАТО за участю глави Міноборони України.

В кінці минулого року НАТО передало Україні військове обладнання, яке відбуло з Брюсселя в Київ на борту президентського літака.

Источник

Most Popular

To Top