Новини Донецька

Київський суд заарештував майно заводів Коломойського по справі «Приватбанку»

Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на майно ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат», ВАТ «Нікопольський завод феросплавів», ВАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», ВАТ «Дніпроазот» та інших підприємств, підконтрольних колишнім власникам «Приватбанку». Про це повідомляє УНН з посиланням на рішення суду.

Повідомляється, що рішення прийнято у справі про заволодіння посадовими особами «Приватбанку» державними коштами, виділеними як стабілізаційні кредити рефінансування на суму понад 19,7 млрд. грн.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що посадові особи «Приватбанку» протягом 2014 року видали кредити 42 суб’єктам господарювання, підконтрольним групі «Приват», під заставу майнових прав на товар видали кредити на суми від 18 до 73 млн. доларів.

«Однак поставка товарів до цих пір не відбулася. Грошові кошти в строки, передбачені договорами, не повернуті. Майнові права на неотриманий товар, якими володіє ПАТ КБ «ПриватБанк», не забезпечили погашення кредитів та повернення коштів у банківську установу», — йдеться в постанові суду.

В результаті в 2016 році держава в особі Міністерства фінансів України, щоб уникнути дестабілізації фінансового ринку повинно було за рахунок бюджетних коштів в сумі 116 млрд. грн здійснити націоналізацію «Приватбанку», що призвело до тяжких наслідків, зазначається у рішенні.

У повідомленні також нагадується, що в грудні 2018 р. Господарський суд Києва зобов’язав «ПриватБанк» виплатити близько 25 млн. грн підприємству «Акватера», одним з бенефіціарів якого є бізнесмен Ігор Коломойський.

Источник

Most Popular

To Top