Новини Донецька

Клімкін: Наші консули почали відвідувати полонених українських моряків у Москві

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін стверджує, що українські консули почали відвідування українських військовополонених моряків, яких Росія утримує в Москві. Про це він заявив у коментарі на полях міністерській зустрічі ОБСЄ, повідомляє з Мілана кореспондент «Європейської правди».

Він стверджує, що домовленість про це стала результатом тиску на РФ в рамках даної організації.

«Позитивний результат зустрічі ОБСЄ — те, що ми вибили у них (російської влади -ЕП) відповідь на питання, де знаходяться наші хлопці вибили графік консульських відвідувань. Саме зараз наші консули зустрічаються з пораненими хлопцями, з трьома, і потім кожен день будуть зустрічатися з іншими — щоб до суботи консули переконалися, в якому вони стані», — заявив міністр.

Пізніше міністр уточнив, що провести всі зустрічі до суботи не вийде. Спочатку планувалося, що всі зустрічі завершаться до суботи, але потім стало відомо, що графік буде іншим.

«Остаточний графік ще узгоджується, але все одно ми розраховуємо, що зустрічі з 24 моряками відбудуться в найближчі дні», — сказав міністр.

Він уточнив, що цього результату вдалося досягти без прямих переговорів з російським міністром закордонних справ, завдяки тиску партнерів.

«Ми пояснювали, що росіяни і порушують закон і принципи моралі, і попросили наших партнерів вплинути. Ми розуміли, що якщо вони від всіх почують, що вони порушують і міжнародне право, і двостороннє консульську угоду між Україною і Росією, за яким вони повинні були гарантувати консулам доступ до них протягом трьох діб», — сказав Клімкін.

У повідомленні нагадується, що 25 листопада в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ брали на таран і відкривали вогонь на ураження по корабельній групі ВМС України. В результаті росіяни захопили 2 українських катери, 1 буксир і 24 українця. Пізніше окупанти в Криму заарештували всіх моряків і співробітників СБУ, які були на борту. Їм пред’явили звинувачення в порушенні кордону.

Источник

Most Popular

To Top