Командувач Нацгвардією вкрав 100 млн гривень на квартирах для підлеглих

Керівник Національної гвардії України Юрій Аллеров погодив з забудовником заміну житлового комплексу, в якому гвардійці повинні були отримати квартири. В результаті, замість квартир в ЖК «Аристократ» на Печерську, військовослужбовці отримали квартири на околиці Києва. Різниця в ціні становила понад 100 млн гривень.

Про це йдеться в розслідуванні програми Наші Гроші.

За даними журналістів, в 2000-х Нацгвардія (тоді — Внутрішні війська) передала майже гектар землі на території військової частини 2260, що на Євгена Коновальця, 34 (Печерськ), під будівництво житлового будинку.

За умовами договору нацгвардейцы повинні були отримати 20% готових квартир і частина паркомісць. В угоді з забудовником від 2015 року мова йде про 50 квартирах, площею понад 4000 квадратних метрів і 30 паркоместах.

Восени 2016-го, коли забудовник «Укрбуд Девелопмент» вже закінчував будувати будинок, командувач Національної гвардії Юрій Аллеров підписав додаткову угоду, згідно з якою нацгвардейцы відмовилися від квартир і паркомісць на Печерську, натомість отримавши 65 квартир в ЖК «Оберіг» на околиці міста, в промисловій зоні, в декількох кілометрах від останньої станції метро «Червоний хутір».

У розслідуванні йдеться, що різниця в ціні становила понад 100 млн гривень. Хоча за документами цей обмін був не просто рівноцінним, але і навіть вигідним для Національної гвардії.

Пояснень обміну квартир у Нацгвардії відразу декілька.

Перша і основна — хотіли отримати нерухомість в об’єкті вже зданому в експлуатацію, а не в тому, що добудовується. Друга причина — дивна.

«Зокрема і те, що квартири, які ми мали, які були спроектовані на Євгена Коновальця, мали дуже великі площі, вони проектувалися для реалізації, ви розумієте», — розповідає військовослужбовець.

Третя — взагалі межує з абсурдом. Бо Нацгвардія не має права надавати військовослужбовцям паркомісця. Наявність їх в ЖК «Аристократ» і стало ще однією мотивацією до обміну», — йдеться в матеріалі.

Водночас журналісти зазначають, що через кілька місяців після квартирного обміну, дочка командувача Нацгвардії Юрія Аллерова Катерина Пустиннікова зробила два недешеві покупки. Так, вона стала власницею позашляховика Grand Cherokee 2015 випуску. На вторинному ринку коштує такий в середньому 1,5 мільйона гривень.

Також Пустиннікова оформила на себе квартиру в новобудові, приблизно такої ж вартості. Ця нерухомість — в ЖК «Микитська Слобода», девелопером якого є той самий «Укрбуд Девелопмент».

Пояснювати це Юрій Аллеров відмовився: “Я Вам офіційно заявляю — no comments. Скажу тільки, що дочка працювала у фармацевтичній компанії і заробляла 2000 доларів в місяць».

Інформацію про роботу Пустиннікової в фармкомпаниях журналістам в Інтернеті знайти не вдалося: єдина офіційна згадка про неї — її реєстрація як підприємця в кінці 2016-го, Пустиннікова займається нібито правом та офісної діяльністю у Львові.

Між тим, наголошується, що найбільшу вигоду від операції з обміном квартир отримав забудовник. За словами експерта з містобудування Георгія Могильного «Укрбуд Девелопмент» — найбільший партнер МВС в будівництві: «Фактично, «Укрбуд Девелопмент» веде майже всі будівництва головного управління МВС у Києві житлових будинків. Мінімум об’єктів буде 5″.

При цьому, за словами Могильного, співпрацю це дуже дивне: «По купі об’єктів «Укрбуду» відкриті кримінальні справи, які розслідує Головне управління МВС. І при цьому, воно, по суті, є бізнес-партнером компанії, проти якої веде розслідування. Причому кримінальних справ багато. Насправді, тут немає політики. Тут чистий бізнес».

«>

Источник

Most Popular

To Top