Головні новини

Кожна третя іграшка в Україні токсична: як не отруїти свого дитини, купуючи іграшки

Безневинний на вигляд товар може призвести до колосальних проблем в майбутньому.

Те, що грає дитина, може викликати у нього алергію, отруєння, хвороби печінки, нирок, уповільнення роботи мозку і навіть призвести до безпліддя, коли дитина виросте. Бути уважними до придбання іграшок закликають українців фахівці індустрії.

Наталія легко ламає деталі магнітного конструктора і показує, що всередині є дрібні магніти, які дитина може проковтнути.

«Одне тільки хірургічне втручання зможе допомогти», — попереджає вона. Відмінність цієї дешевої підробки від оригіналу – в міцності. Конструктор, коштує в п’ять разів дорожче, зламати нереально навіть дорослому. Експерти кажуть, що ціна в основному і є свідченням якості товару – не тому, що на споживачах намагаються нажитися, а тому, що офіційні дистриб’ютори до товару додають витрати на експертизу кожної іграшки – фізичні, хімічні, електричні, радіоактивні, гігієнічні вимоги, а якщо це м’яка іграшка, то вона перевіряється ще й на займистість.

Чи знаєте ви, що те, чим грає ваша дитина, може викликати у нього алергію, отруєння, хвороби печінки, нирок, уповільнення роботи мозку і навіть призвести до безпліддя, коли дитина виросте? Шкідливий пластик повільно чинить зло, кажуть експерти. Як вибрати якісну іграшку — дивіться у сюжеті.

Неперевіреними іграшками дитина може травмуватися, тому що там навіть віковий ценз не вказано правильно, і те, що прийнятно для старший дітей, може виявитися небезпечним для малюків. Важливий, крім ціни, критерій іграшок – запах. Якщо пахне пластиком, такий товар слід обходити десятою дорогою. Відповідальні виробники не дозволять появи товарів під своїм брендом, які віддають чимось токсичним. У популярних лялечок використовують пом’якшувачі пластика – це здешевлює іграшку на 300 гривень, але може вплинути на роботу нирок, печінки, мозку, на репродуктивну і ендокринну систему дитини.

На цих іграшках завжди повинна бути наклейка на українському, яка містить назву, артикул, постачальника, виробника, має попередження, умови догляду та зберігання, дату виготовлення і термін придатності. Маленька наклейка з частковою інформацією – означає, що це не перевірена іграшка. Відсутність наклейок взагалі – тим більше. Можна скористатися смартфоном і перевірити QR-код. В магазині покупець має право просити декларацію відповідності. Це українці роблять настільки рідко, що продавці навіть однієї з найбільших мереж України дивуються, але приносять документи – за ним, все сходиться.

На базарі ж взагалі складно щось у когось попросити – продавці поховалися при вигляді телекамер. Згодом вони повернулися і почали переконувати, що документи є, але не у них, а на іграшки покупці скаржаться рідко. Нарешті, зізнаються, що торгують без документів.

«У нас є поганий товар, є хороший товар. Те, що дорого – люди не купують», — кажуть вони. І радять всі питання адресувати не до них, а до митниці, яка такої якості іграшки в Україну пропускає.Голова організації захисту споживачів каже, що купуючи такий товар, люди травмують власних дітей. І краще взагалі без іграшок — ніж з такою отрутою. За статистикою, кожна третя іграшка в Україні містить шкідливі речовини. Переважно це товар, який завозився за сірими схемами або взагалі нелегально. Такий, навіть якщо він і проведений належним чином, контрабандисти зберігають без дотримання належних умов, наприклад, на тих же складах, де і хімікати. Тому матеріали псуються, а потім страждають діти – бували випадки, коли на іграшках знаходили ртуть. Штрафи за такий товар для постачальників незначні – від 1000 до 2000 гривень.

«>

13.01.2019
09:29
Источник

Most Popular

To Top