Новини Донецька

Країни ОПЕК домовилися про скорочення видобутку нафти

Країни, що входять в ОПЕК сьогодні домовилися про скорочення видобутку картелем на 800 тисяч барелів на добу з 2019 року. Про це пише Reuters з посиланням на джерело в ОПЕК, — повідомляє «Лівий берег».

Вони також вирішили запропонувати іншим нафтовидобувним країнам знизити видобуток ще приблизно на 400 тисяч барелів. Росія, зокрема, готова скоротити видобуток нафти приблизно на 200 тисяч барелів на добу.

Основною перешкодою до укладення угоди про скорочення нафтовидобутку був Іран, оскільки фактичний лідер картеля Саудівська поки не погоджувалася на поступки для потрапила під санкції країни. Але в підсумку Іран погодився з умовами ОПЕК.

Угода діятиме півроку.

Як повідомлялося раніше, у листопаді ціни на нафту падали рекордними темпами на тлі побоювань надлишку пропозиції.

ОПЕК і ряд країн поза картелю в грудні 2016 року домовилися скоротити видобуток нафти сумарно на 1,8 мільйона барелів на добу. Угода була покликана встановити баланс глобального попиту і пропозиції для підтримки нафтових цін і діяла до кінця 2018 року. Однак у середині 2018 року загальний рівень виконання угоди перевищив цей цільовий рівень в 1,8 мільйона барелів в основному з-за Венесуели, де виробництво впало на тлі економічної кризи.

У зв’язку з цим в середині року країни ОПЕК+ домовилися збільшити виробництво на 1 мільйон барелів на добу.

Источник

Most Popular

To Top