Головні новини

Кривавий слід: спливла зв’язок Фукса з організатором замовних вбивств

Путінський олігарх Павло Фукс, в результаті афери відсудив мільярди у київського метрополітену, підозрюється у зв’язку з кримінальним авторитетом Юрієм Василенком.

В Україні Василенко вважають одним з організаторів вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова — останнім часом «авторитет» переховувався в Росії. .

11 січня стало відомо, що в Москві зі стріляниною викрадений український кримінальний авторитет. Ресторан «Базилік», де і стався інцидент, служив Василенко як офіс. Увечері 10 січня туди зайшла група кремезних чоловіків, які наказали йти за ними.

На вулиці Василенка спробував вирватися і втекти, зав’язалася бійка, в ході якої по ньому відкрили вогонь. Далі невідомі завантажили пораненого «авторитету» в багажник машини і відвезли в невідомому напрямку.

Вночі в квартирі, яку орендував Василенко, був проведений обшук. У помещениибыло виявлено кілька десятків одиниць зброї, включаючи снайперські гвинтівки, а також вибухові речовини.

Юрій Василенко відомий в Україні, як впливовий кримінальний «авторитет», який тісно пов’язаний з представниками російських мафіозних кіл. Найбільш тісні стосунки він підтримував з «злодієм у законі» Володимир Тюрін (Тюрик) — першим чоловіком Марії Максаковою, вдови Вороненкова. Двоє дітей Максаковою і Тюріна зараз живуть з батьком в Росії.

Максакова і Тюрін

Юрія Василенка вважають причетним до кількох замовних вбивств, серед них і розстріл у Підмосков’ї лідера терористичного «Оплоту» Євгена Жиліна.

Жиліна вбили 19 вересня 2016 року в ресторані «Вітерець», який знаходиться в елітному селищі Горки-2 на Рубльовці (Підмосков’я)

До останнього злочину, на думку співрозмовників агентства «Росбалт», привели наступні події.

У 2016 році великий харківський бізнесмен, власник ряду торгових центрів, вирішив вивести в Європу $6 млн. За допомогою в цьому питанні він звернувся до знайомого — впливовому бізнесмену Павлу Ф., а той в свою чергу згадав про свого знайомого Максима — сина «злодія в законі» Володимир Юрченко (Сівби, убитий в 1998 р.). Максим узявся організувати «конверт», а Павло Ф. виступав своєрідним гарантом того, що тіньова операція пройде нормально.

Однак після того, як гроші пішли на «майданчик» Максима, їх власник більше про них нічого не знав. Максим посилався на якісь об’єктивні причини, але були підозри, що $6 млн просто поділили син «законника», Юрій Василенко та пов’язані з ним в Росії гангстери.

Постраждалий бізнесмен звернувся за допомогою до свого друга та надійного прикриття Євгену Жиліну, у якого «під рушницею» була група бойовиків в Харкові. Жилін відразу почав досить жорстко атакувати Максима, Юрія Василенка і Павла Ф. Останній, щоправда, нібито був на боці потерпілого підприємця, сам тиснув на Максима і Юрія Василенка, щоб вони повернули гроші.

В результаті, за інформацією журналістів, Жилін став вже атакувати тільки Максима і Юрія Василенка, в рахунок боргу «віджимати» їх активи в Харкові. Все це закінчилося тим, що у вересні 2016 року Жиліна застрелив кілер в ресторані «Вітерець». За словами джерела агентства, оперативники вже встановили, що в Підмосков’ї за Жиліним вів спостереження один з родичів Юрія Василенка. Пізніше саме він надав зброю і автомобіль трьом безпосереднім виконавцям вбивства. Один з кілерів — Микола Дідківський — оголошений у міжнародний розшук.

«Це далеко не єдине вбивство, яке вчинено угрупованням Юрія Василенка, — висловив думку джерело агентства. — «Кривавий слід“ за нею тягнеться ще з часів розстрілу в 2007 році авторитетного бізнесмена Максима Курочкіна (Макс Скажений).

Максим Курочкін був застрелений при виході з будівлі Святошинського райсуду в Києві (2007 рік)

Ходили розмови, що до організації та пошуку виконавців мали відношення Юрій Василенко та його друг і діловий партнер Едуард Аксельрод. Ця ж пара знайшла виконавців для розстрілу колишнього депутата ГД РФ Дениса Вороненкова. СБУ вважає, що «замовником цього злочину був Володимир Тюрін. Потім між Юрієм Василенком і Аксельродом виник конфлікт, той начебто почав співпрацювати з СБУ у справі Вороненкова», завдяки чому залишився на волі. Після чого в листопаді 2017 року його застрелив кілер в Харкові».

Едуард Аксельрод (Льопа) загинув у листопаді 2017 року в Харкові. Автомобіль, в якому він перебував, зрешетили кулями.

Судячи з усього, під іменем «Павло Ф.» в публікації агентства «Росбалт» мається на увазі скандальний олігарх Павло Фукс, який підозрюється у численних афер в Україні.

Також стало відомо, що Фукс потрапив під спецрозслідування радника ФБР Роберта Мюллера. За даними американця, деякі з українців, які були на інавгурації президента США Дональда Трампа, намагалися запропонувати «мирні» плани та інші угоди, які збігаються з інтересами Росії.

Кілька днів тому вибухнув ще один скандал. Стало відомо, що Фукс, який 7 січня прилетів до Мексики разом з нардепом, заступник голови «Народного фронту» Андрієм Іванчуком, був відразу ж затриманий і відправлений в «мавпятник».

«>

11.01.2019
20:59
Источник

Most Popular

To Top