Новини Донецька

КВУ закликає Зеленського оплатити показ фільму «Слуга народу 3» як передвиборну агітацію

Комітет виборців України закликає кандидата в президенти Володимира Зеленського оплатити з виборчого фонду трансляцію фільму «Слуга народу 3». Про це йдеться в повідомленні КВУ на сторінці у Фейсбуці.

«На думку Комітету виборців України, показ відеофільму «Слуга Народу 3» під час виборчого процесу має розглядатися як передвиборна агітація на користь Ст. Зеленського і має бути оплачена з виборчого фонду кандидата», — йдеться в заяві.

Наголошується, що це відповідає ч. 1 ст. 58 Закону «Про вибори Президента України», яка встановлює, що передвиборна агітація — це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України.

При цьому однією з форм передвиборної агітації відповідно до Закону є оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації відеофільмів.

«КВУ вважає, що показ відеофільму «Слуга Народу 3» є діяльністю, «спонукає виборців голосувати за Ст. Зеленського, який є виконавцем головної ролі у фільмі, а також кандидатом у Президенти України. Крім того фільм «Слуга Народу 3» має політичну тематику, позитивно зображує діяльність художнього персонажа Ст. Зеленського, а його назва ідентично назви політичної партії, висуванцем від якої є Ст. Зеленський на виборах Президента», — аргументували у КВУ.

Тому КВУ закликає Ст. Зеленського оплатити показ відеофільму «Слуга Народу 3» на телеканалах, які його будуть транслювати, з виборчого фонду кандидата в Президенти. В іншому випадку це буде порушенням Закону «Про вибори Президента України», що забороняє фінансування матеріалів передвиборної агітації поза виборчого фонду кандидата.

«Схожа ситуація мала місце в 2018 році в Литві, де один з місцевих політиків частково оплатив зйомки серіалу, який позитивно висвітлював його діяльність. Головний герой серіалу був візуально схожий на політика, а також у серіалі позитивно згадувалося про його партії. Головна виборча комісія Литви визнала окремі епізоди фільму політичною рекламою з відповідними юридичними наслідками», — зазначив голова КВУ А. Кошель.

Раніше прем’єра нового сезону серіалу «Слуга народу» була анонсована на березень 2019 року.

Источник

Most Popular

To Top