Новини Донецька

Лавров заявив, що Росія не має наміру виконувати Мінські домовленості заради поліпшення відносин з ЄС

Позиція ЄС щодо відновлення відносин з Росією тільки за умови виконання Росією Мінських домовленостей безперспективна. Про це заявив у вівторок міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на спільній прес-конференції за підсумками переговорів з фінляндським колегою Тімо Сойні, — повідомляє ТАСС.

«У нас спільна зацікавленість у нормалізації відносин Росії з Євросоюзом, і ми підтвердили нашу готовність йти так далеко, як на це буде готовий ЄС. З нашого боку була підкреслена безперспективність зайнятої Брюсселем позиції щодо того, що нормалізація відносин з Росією можлива тільки після виконання Москвою Мінських домовленостей з української врегулювання», — зазначив він.

Міністр традиційно звинуватив Україну в тому, що вона нібито саботує «Мінськ».

Як повідомлялося раніше, саме Росія не виконує головні положення Мінських угод: відведення своїх військ і озброєння з території України. Замість цього Росія на постійній основі підтримує окупаційна влада Донбасу зброєю, боєприпасами, бойовою технікою та особовим складом. Росія також виступає категорично проти моніторингу неконтрольованого Україною ділянки державного кордону, через який на окупований Донбас регулярно заходять колони військової техніки і через який з ОРДЛО вивозиться українське вугілля, продукція українських металургійних заводів.

Источник

Most Popular

To Top