Новини Донецька

Лавров заявив, що українських моряків не відпустять до суду

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що українські моряки, захваченые росіянами в полон після обстрілу їх кораблів в Чорному морі, залишаться під вартою в РФ як мінімум до завершення судових процедур. Про це він сказав у спілкуванні з журналістами після міністерської зустрічі ОБСЄ, — повідомляє «Європейська правда».

Лавров підтвердив, що українські консули отримали допуск до полонених, і запевнив, що «вони почувають себе добре». «Вони зараз перебувають під слідством. Коли закінчиться слідство, буде суд. Вони порушили російське і міжнародне право, вторглися в наші територіальні води», — виклав Лавров позицію РФ.

До завершення судових процедур він не вважає можливим звільнення моряків. «Коли буде рішення суду – тоді і будемо вирішувати», — заявив Лавров.

Російський міністр також запевнив, що в цій ситуації будь-яка країна затримала б українські військові кораблі. «США вон взагалі віддали наказ стріляти в того, хто перетне кордон. Ми так не робили», — заявив він. Як відомо, насправді російський флот перед захопленням обстріляв українські кораблі, поранивши трьох моряків.

Як повідомлялося раніше, 25 листопада в районі Керченської протоки російські військові напали на українські кораблі і захопили бронекатери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які здійснювали морський перехід з порту Одеса до порту Маріуполь — з Чорного в Азовське море. При захопленні отримали поранення троє українських військових.27-28 листопада окупаційний суд Криму заарештував усіх українських моряків на два місяці. 30 листопада українських моряків вивезли до Москви.

Источник

Most Popular

To Top