Головні новини

Лавров заявив, що “втручання Києва у справи церкви заважає врегулюванню ситуації в Україні

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що “втручання Києва у справи церкви перешкоджає врегулюванню ситуації в Україні та розколює суспільство.

Про це він заявив, виступаючи на відкритті 25-го засідання Ради міністрів іноземних справ країн – учасниць Організації з безпеки і співробітництва в Європі (РМЗС ОБСЄ).

“Зусилля по врегулюванню кризи українського наштовхуються на все нові перешкоди, включаючи грубе втручання держави у справи церкви, що лише ускладнює і без того непросту внутрішньополітичну ситуацію, розколює суспільство”, – сказав міністр.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оприлюднено рішення, в якому говориться, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкви України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлені канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю і взаємодію між Україною та Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб “процес надання Томосу про автокефалію. – Ред.) був проведений абсолютно в чіткій відповідності з канонами православної церкви”. Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

“>

06.12.2018
14:38
Источник

Most Popular

To Top